Pátrání po obětech ze srážky vrtulníků na Havaji pokračuje

Pátrání po obětech ze srážky vrtulníků na Havaji pokračuje
Autor fotografie: US Navy|Popisek: Ilustrační snímek CH-53E
17 / 01 / 2016, 11:00

Ve čtvrtek večer došlo ke srážce dvou transportních vrtulníků Super Stallion poblíž havajského ostrova Oahu. Nebylo vysláno žádné volání Mayday.

Záchranáři oznámili, že rozšiřují oblast pátrání po pohřešovaných příslušnících US Marines asi o 8 mil dále do moře. Oblast kde došlo ke srážce je velmi populární mezi surfaři, kteří už byli varování aby nedošlo k znečištění vody nebo ztrátě případných trosek.

Pobřežní stráž ve spolupráci s havajskými bezpečnostními složkami provedla více než 2 desítky pátrání a pokryla oblast více než 5 700 čtverečních mil, ale nebyla nalezena žádná stopa po 12 vojácích.

Podle svědků nehody byla na obloze ve čtvrtek vidět velká ohnivá kole.

Byla již oznámena jména pohřešovaných:

Maj. Shawn M. Campbell, 41, College Station, Texas.
Capt. Brian T. Kennedy, 31, Philadelphia, Pennsylvania.
Capt. Kevin T. Roche, 30, St. Louis, Missouri.
Capt. Steven R. Torbert, 29, Florence, Alabama.
Sgt. Dillon J. Semolina, 24,Chaska, Minnesota.
Sgt. Adam C. Schoeller, 25, Gardners, Pennsylvania.
Sgt. Jeffrey A. Sempler, 22, Woodruff, South Carolina.
Sgt. William J. Turner, 25, Florala, Alabama.
Cpl. Matthew R. Drown, 23, Spring, Texas.
Cpl. Thomas J. Jardas, 22, Fort Myers, Florida.
Cpl. Christopher J. Orlando, 23, Hingham, Massachusetts.
Lance Cpl. Ty L. Hart, 21, Aumsville, Oregon.

Zdroj: CNN

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.