PayPal spouští Xoom. Zajistí rychlý a bezpečný mezinárodní převod peněz na více než 30 evropských trzích

PayPal spouští Xoom. Zajistí rychlý a bezpečný mezinárodní převod peněz na více než 30 evropských trzích
17 / 07 / 2019, 07:45

Společnost PayPal spustila ve 32 evropských zemích svoji službu Xoom pro mezinárodní převody finančních prostředků. Služba je k dispozici mimo jiné ve Velké Británii, Německu a Francii. Češi žijící v těchto zemích budou moci pomocí služby Xoom rychle přeposílat peníze, platit účty nebo dobíjet mobilní kredit ve více než 130 zemích světa, včetně České republiky. Spuštění služby Xoom v Evropě představuje další významný krok ve snaze společnosti PayPal nabízet pohodlnější, dostupnější, bezpečnější a levnější převody peněz a správu financí.

Soukromé převody peněžních prostředků celosvětově představují trh s hodnotou odhadovanou na 689 miliard dolarů.[1] Do České republiky byly ze zahraničí jenom v roce 2018 zaslány téměř 4 miliardy dolarů (tj. zhruba 90 miliard Kč), což odpovídá 1,6 % českého HDP.[2] Jenom ve Velké Británii žije přes 9,3 milionu cizinců[3], včetně přibližně 45 000 Čechů[4], mnozí z nich na dálku podporují své rodiny – platí zdravotní pojištění, školné nebo účty za energie a pokrývají další finanční potřeby. Snazší převody peněz mají i další pozitivní vliv. Podle letošní zprávy organizace UNESCO o vzdělání totiž zvyšují v různých zemích světa výdaje domácností na vzdělání[5].

Bezpečné a efektivní převody peněz přes hranice bývaly tradičně pomalé, ale pokroky v oblasti digitálních technologií – zejména mobilních – umožňují tuto dobu podstatně zkrátit. Služba Xoom typicky umožňuje blízkým v jiných zemích, včetně České republiky, obdržet peníze zaslané na účet nebo k vyzvednutí v hotovosti velmi rychle[6]. Službu Xoom lze využít k převodu peněz na účty u všech českých bank. Prostředky jsou obvykle k dispozici nejpozději do dvou pracovních dnů, případně ještě týž den, pokud jsou odeslány před 16:00 středoevropského času[7].

Dan Schulman, prezident a generální ředitel PayPal, řekl: „Za posledních několik let se zásadně změnil způsob, jakým spravujeme své finance. Už dávno nemusíme stát dlouhé hodiny ve frontě u přepážky, abychom mohli poslat peníze do zahraničí. Ale ještě v roce 2019 trvá převod peněz blízkým v České republice příliš dlouho. Víme, jak jsou soukromé převody pro miliony lidí důležité a jak důležité je, aby peníze dorazily rychle a bezpečně, aby je bylo možné použít na to, na čem záleží. Je úžasné vědět, že díky službě Xoom můžete třeba z autobusu v Londýně nebo Berlíně pomocí svého mobilního telefonu přeposlat peníze, které bude mít vaše rodina v Brně nebo Ostravě k dispozici během pár minut, aby mohla uhradit nečekaný výdaj nebo pravidelné náklady.“[8]

Rychlý a pohodlný způsob, jak podpořit blízké, kteří zůstali doma

Zákazníci Xoom mohou v jedné transakci přeposlat až 8800 britských liber (zhruba 250 000 Kč)[9]. Účet u služby Xoom lze založit v několika snadných krocích pomocí aplikace Xoom pro iOS nebo Android, případně na stránkách Xoom.com. Uživatelé PayPal mohou pro přístup ke službám Xoom využít svůj stávající účet a posílat peníze do zahraničí ještě snáze a rychleji.

Zákazníci PayPal mohou vedle debetních a kreditních karet, se kterými pracuje Xoom, použít k převodu i svůj bankovní účet. Podle cílové země si mohou uživatelé zvolit z různých možností: vložit peníze na bankovní účet, zaslat hotovost k vyzvednutí, nebo nechat peníze doručit až ke dveřím příjemce. Převody v rámci služby Xoom lze pohotově sledovat díky SMS aktualizacím, e-mailovým upozorněním nebo přímo z mobilní aplikace či internetových stránek.

Xoom spolupracuje s důvěryhodnými finančními ústavy a dalšími partnery z celého světa a poskytuje rychlé a bezpečnější převody peněz do zemí, kam prostředky ze zahraničí směřují nejčastěji, jako je Česká republika, Polsko nebo Maďarsko a mnoho dalších evropských, asijských, severoamerických, jihoamerických a afrických zemí.

Chcete-li poslat peníze do zahraničí v několika snadných krocích pomocí služby Xoom, stáhněte si mobilní aplikaci pro Android nebo iOS, případně navštivte stránky Xoom.com a jednoduše si založte účet nebo se přihlaste svým účtem u PayPal.

 

O společnosti PayPal

Společnost PayPal Holdings, Inc. (NASDAQ: PYPL) vychází z přesvědčení, že přístup k finančním službám otevírá nové příležitosti. Usiluje o demokratizaci finančních služeb a pomáhá jednotlivcům a podnikům fungovat v globální ekonomice.   Díky naší otevřené digitální platební platformě může 277 milionům aktivních majitelů účtů s důvěrou navazovat kontakty a provádět transakce novými efektivními způsoby, a to online, na mobilním zařízení, pomocí aplikace i osobně. Kombinací technických inovací a strategických partnerství vytváří společnost PayPal lepší způsoby správy a přesunu peněz a nabízí možnost volby a flexibilitu při převodu, placení a příjmu plateb. Platforma PayPal včetně služeb Braintree, Venmo, Xoom a iZettle je k dispozici ve více než 200 zemích celého světa. Umožňuje spotřebitelům a obchodníkům přijímat peníze ve více než 100 měn, vybírat hotovost v 56 měnách a udržovat prostředky na účtech PayPal ve 25 měnách. Další informace o společnosti PayPal naleznete na stránkách //www.paypal.com/about.

 [1] Zdroj: Tisková zpráva Světové banky: Rekordně vysoké převody peněz globálně v roce 2018

[2] Zdroj: údaje Světové banky o přijatých soukromých platbách

[3] Zdroj: Obyvatelstvo Velké Británie podle země původu a národnosti: 2018, Britský národní statistický úřad

[4] Zdroj: Obyvatelstvo Velké Británie podle země původu a národnosti: 2018, Britský národní statistický úřad

[6] Konkrétní informace o rychlosti různých způsobů převodu do těchto zemí jsou uvedeny níže.

[7] Rychlost je závislá na vlastnickém ověřovacím systému Xoom, partnerských systémech a době zpracování požadavku. Podrobnější informace o rychlosti různých možností vkladu do těchto zemí naleznete v níže uvedených informacích.

[8] Rychlost je závislá na vlastnickém ověřovacím systému Xoom, partnerských systémech a době zpracování požadavku.

[9] Podléhá zákonným požadavkům na ověření identity klienta. U některých transakcí nemusí být k dispozici.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace