PayPal v České republice spouští službu společných peněžních fondů Money Pools

PayPal v České republice spouští službu společných peněžních fondů Money Pools
08 / 08 / 2019, 07:30

Po uvedení bezplatné platební služby Peer-to-Peer umožňující snáze vyžádat, poslat a přijmout peníze, spouští PayPal zdarma novou službu Money Pools, která slouží k vytváření společných finančních zdrojů pro sdílené výdaje s rodinou nebo přáteli v rámci jednoho účtu PayPal a jejich sledování. Služba Money Pools umožňuje uživateli účtu PayPal shromažďovat prostředky na společné výdaje, například na dovolenou nebo k úhradě společného daru, v jednom fondu, k němuž mají ostatní členové rodiny nebo přátelé přístup na základě odkazu, který jim zašle.

Money Pools nabídne milionům zákazníků společnosti PayPal, kteří již využívají vzájemné převody peněz, personalizovanější a organizovanější způsob správy sdílených výdajů, aniž by museli vydávat peníze navíc ze svého nebo ostatní o platbu uhánět.

Podle nedávno zveřejněného průzkumu, který na objednávku PayPal zpracovala společnost Censuswide, se Češi nejčastěji skládají na společný nákup narozeninových darů a úhradu útraty v restauraci. Mezi nejčastější důvody, které Čechům komplikují včasné úhradě dohodnuté částky na společný účel, patří zapomnětlivost - samotné úhrady nebo výše částky, nedostatek hotovosti při ruce, případně nedostupnost bankomatu. Nová funkce je vynikajícím nástrojem pro správu společných výdajů mezi přáteli a rodinnými příslušníky, který všem zúčastněným usnadňuje jednak přeposlat peníze, jednak na platbu nezapomenout. Do společného fondu mohou ukládat i ti, kdo účet u PayPal nemají, a to pomocí své kreditní nebo debetní karty.

Jak to funguje?

VYTVOŘENÍ FONDU: U svého účtu PayPal buď online nebo v mobilní aplikaci přejděte do modulu Pool a klikněte na tlačítko „Create pool“.

PŘIZPŮSOBENÍ FONDU: U fondu můžete nastavit detaily jako účel, cílová částka a datum, do kdy je nutné prostředky shromáždit. K fondu lze také nahrát ilustrační obrázek a zvolit, zda mají být jména a výše příspěvků v historii aktivity uváděny jako veřejné nebo neveřejné.

SDÍLENÍ FONDU: Po vytvoření fondu můžete přátelům a rodině nechat zaslat speciální odkaz textovou zprávou, přes Facebook nebo Twitter, aby se mohli začít skládat. Pokud někdo z vašich přátel nebo rodinných příslušníků dosud nemá účet PayPal, může si jej snadno zdarma založit nebo přispívat jako host pomocí platební karty.

UŽITÍ FONDU: Veškeré příspěvky se zaznamenávají do společné historie aktivity fondu a směřují přímo na PayPal účet organizátora fondu k použití podle potřeby.

Funkce Money Pool je již k dispozici ve 26 evropských zemích, z nichž 20 včetně České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska nyní přibylo nově.

Metodika výzkumu

Průzkum provedla společnost Censuswide na objednávku společnosti PayPal na vzorku 10 112 dospělých osob (ve věku 18 let a starších) v 10 evropských zemích (Belgii, České republice, Finsku, Řecku, Maďarsku, Itálii, Norsku, Polsku, Portugalsku a Švédsku). Dotazování proběhlo prostřednictvím internetu v období od 27. listopadu do 14. prosince 2018.

 

O společnosti PayPal

Společnost PayPal Holdings, Inc. (NASDAQ: PYPL) vychází z přesvědčení, že přístup k finančním službám otevírá nové příležitosti. Usiluje o demokratizaci finančních služeb a pomáhá jednotlivcům a podnikům fungovat v globální ekonomice.   Díky naší otevřené digitální platební platformě může 286 milionům aktivních majitelů účtů s důvěrou navazovat kontakty a provádět transakce novými efektivními způsoby, a to online, na mobilním zařízení, pomocí aplikace i osobně. Kombinací technických inovací a strategických partnerství vytváří společnost PayPal lepší způsoby správy a přesunu peněz a nabízí možnost volby a flexibilitu při převodu, placení a příjmu plateb. Platforma PayPal včetně služeb Braintree, Venmo, Xoom a iZettle je k dispozici ve více než 200 zemích celého světa. Umožňuje spotřebitelům a obchodníkům přijímat peníze ve více než 100 měn, vybírat hotovost v 56 měnách a udržovat prostředky na účtech PayPal ve 25 měnách. Další informace o společnosti PayPal naleznete na stránkách //www.paypal.com/about.

 

 

Tagy článku