PEGIDA opět posiluje. V Drážďánech protestovaly tisíce lidí

PEGIDA opět posiluje. V Drážďánech protestovaly tisíce lidí
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: PEGIDA, Drážďany 5. října 2015
06 / 10 / 2015, 11:45

Večerní procházky se v centru Drážďan zúčastnilo více než 9000 lidí.

"Procházku" zorganizovalo hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida). Informovala o tom německá média. Minulé pondělí se akce Pegidy namířené proti imigrantům zúčastnilo kolem 7500 lidí. Nápis na jednom transparentu obvinil německou kancléřku Angelu Merkelovou z „genocidy německého lidu“.

Po rozkolu ve vedení hnutí počty účastníků každotýdenních akcí začaly prudce klesat, ale s eskalací uprchlické krize hnutí opět nabývá na síle. O víkendu se asi 2500 příznivců Pegidy sešlo také v saském městečku Sebnitz u českých hranic. Na akci vlály i české vlajky. (Zdroj: ParlamentniListy.cz)


YouTube, DresdenAktuell


YouTube, Pegida Infokanal


 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace