Pentagon cílem útoku ruských hackerů

Pentagon cílem útoku ruských hackerů
Autor fotografie: DollarPhotoClub|Popisek: Ilustrační foto
07 / 08 / 2015, 09:00

Dělají to na popud vlády, nebo jsou to akce samostatných skupin „milujících USA“?

Pentagon před dvěma týdny zjistil sofistikovaný kybernetický útok na e-mailový systém s neutajovanými zprávami. Na systém zaútočili údajní ruští hackeři, sdělili to američtí představitelé stanici NBC News tento čtvrtek.

Podle úředníků, došlo k vniknutí někdy přibližně 25. července a postihl asi 4 000 členů vojenského a civilního personálu, kteří pracují pro Sbor náčelníků štábu.

Úředníci řekli, že ruští hackeři koordinovali kybernetický útok pomocí účtů sociálních médií. Není jasné, zda útok byl schválen ruskou vládou, nebo zda to byla práce jednotlivců. Žádné utajované informace nebyly ukradeny nebo ohroženy.

Téměř okamžitě poté co byl zjištěn kybernetický útok, Pentagon vypnul e-mailový systém štábu. Systém by měl být online do konce tohoto týdne.

Zdroj: NBC News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace