Personální bezpečnost: analýza rizika i výběr zaměstnanců. Bezpečnostní expert Rožek rozebírá trendy v personalistice

Personální bezpečnost: analýza rizika i výběr zaměstnanců. Bezpečnostní expert Rožek rozebírá trendy v personalistice
12 / 06 / 2019, 12:00

V debatní kavárně Security Magazínu na veletrhu IDET 2019 v Brně jsme přivítali bezpečnostního experta a analytika Davida Rožka ze společnosti Synergia Management Czech s.r.o. Povídali jsme si o personální bezpečnosti na pracovišti, personální bezpečnosti na pracovišti v zahraničí, a mj. také o nových technologiích, které pomáhají tuto důležitou a některými zaměstnavateli možná podceňovanou problematiku řídit a řešit.

Nejslabším článkem bezpečnostních systémů na pracovišti je, říká David Rožek, člověk samotný - zaměstnanec. Na vině je mj. složitost přijímaných opatření, jež se pak v praxi začnou obcházet. Společnosti by měly dbát na to, aby byla bezpečnostní opatření nejen účelná, ale také všem jasná, jednoduchá. Aby je bylo možné znát a dodržovat.

Mezi technologiemi, které účinně pomáhají řešit otázku bezpečnosti na pracovišti, zmínil bezpečnostní aplikace pro chytré telefony, které umějí zajistit nepřetržitý dohled, přivolat pomoc, apod.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace