Pešmergský Viking natočil zkázu obrněného vozidla ISIS

Pešmergský Viking natočil zkázu obrněného vozidla ISIS
Popisek: Hořící vůz Islámského státu
02 / 04 / 2016, 08:15

Video, který bylo nedávno zveřejněno norským dobrovolníkem, který bojuje na straně kurdských jednotek Pešmerga, zachycuje protiteroristickou jednotku Duhok, která zlikvidovala postupující obrněný transportér (APC) jednotek Islámského státu.

Zobrazené video je jen krátkým klipem z osm hodin dlouhé přestřelky mezi IS a Pešmergy. Video zveřejnil norský dobrovolník, který vystupuje pod jménem Peshmerganor.

Peshmerganor je veterán z Afghánistánu, který slouží jako dobrovolník s kurdskými silami Pešmerga a bojuje proti Islámskému státu v Kurdistánu. Peshmerganor sloužil po několik let v renomované jednotce norských ozbrojených sil předtím, než opustil Norsko a spojil se s Kurdy v únoru 2015. Peshmerganor od té doby bojuje po boku jednotky Pešmerga na přední linii poblíž Mosulu, hlavního města Islámského státu v Iráku.

Pohyb Peshmerganora na jeho cestě za zničením ISIS můžete sledovat na jeho Instagramu a Facebooku.

Peshmerganor k videu řekl: "Dvě obrněná vozidla se pokusila obsadit naše pozice, na videu je to druhé. Transportér byl zlikvidován naším generálem jménem Wahed Kovle, který k jeho likvidaci použil německý Panzerfaust a dvě RPG. Tři bojovníci ISIS bojovníci byli zabiti ve vozidle a další dva byli postříleni, když vyskočili a snažili se utéct. Několik dalších bojovníků ISIS, kteří přišli pěšky, byli během dne také zabiti."

General Wahed Kovle

Zdroj: Funker530

Tagy článku