Pět Australanů připravovalo teroristický útok v Melbourne. Zase příznivci islámského státu

Pět Australanů připravovalo teroristický útok v Melbourne. Zase příznivci islámského státu
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
18 / 04 / 2015, 11:00

Podle australské policie skupina osmnáctiletých až devatenáctiletých mladíků, která se inspirovala IS, připravovala útok v Melbourne.

Mladíci chtěli zaútočit příští týden, kdy si Australané budou připomínat sté výročí vylodění australských vojáků na tureckém poloostrově Gallipoli za první světové války. Při dnešním zatýkání na předměstí Melbourne, kterého se zúčastnilo přes dvě stě policistů, byla zajištěna videa islámského státu, vlajka IS, mačeta a další sečné a bodné zbraně. (Zdroj: news.sky.com)

„Předpokládá se, že tito muži podnikali přípravy na teroristické činy v Austrálii, jejichž cílem měli být také policisté,“ konstatuje se v prohlášení, které společně vydala policie státu Viktorie a australská federální policie. „Tato záležitost byla inspirována islámským státem,“ sdělil na následné tiskové konferenci policejní mluvčí. (zdroj: echo24.cz)

Policejní složky v Austrálii jsou v pohotovosti už od prosince loňského roku, kdy terorista a samozvaný kazatel islámského státu Sheik Man HARON MONIS, držel kolem dvaceti rukojmí v kavárně Lindt v centru Sydney. Při policejním zásahu zemřeli dva lidé včetně únosce.

Naposledy byli před dvěma měsíci zatčeni další dva muži, které policie také obvinila v souvislosti s plánováním teroristického útoku v Sydney.

Začátkem letošního roku australský premiér Tony Abbott varoval, že se zvýšila hrozba útoku "domácích extremistů", vzhledem k tomu, že nejméně 110 australských občanů odjelo bojovat do Iráku a Sýrie po boku islámských radikálů a z tohoto počtu se více než 30 vrátilo zpět do země.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace