Pět diplomatických pracovníků Spojených arabských emirátů bylo zabito při bombovém útoku v Kandaháru, zraněn je i velvyslanec

Pět diplomatických pracovníků Spojených arabských emirátů bylo zabito při bombovém útoku v Kandaháru, zraněn je i velvyslanec
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: exlploze
11 / 01 / 2017, 07:30

Pět diplomatických pracovníků zemřelo v afghánském Kandaháru po bombovém útoku v afghánském Kandaháru.

Agentura Reuters jdnes ráno informovala, že jde o humanitární pracovníky. Později agentura WAM potvrdila informaci, že se jedná skutečně o diplomatické pracovníky. Informaci uvedla i televize Al-Džazíra. Pět jich zemřelo, když se právě angažovali v humanitární a vzdělávací činnosti, uvedla agentura WAM.

Celkem při výbuchu zemřelo podle televize Al-Džazíry 11 lidí. Televize také uvedla, že byl při útoku zraněn velvyslanec SAE v Afghánistánu Juma al-Kaabi.

Afghánské zdroje hovoří o sedmi mrtvých a osmnácti zraněných. Zatím se k útoku nikdo nepřihlásil.

 

připravujeme podrobnosti..

psali jsme:

Při dvou výbuších blízko kábulského parlamentu zemřelo nejméně 30 lidí

 

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.