Pět mužů bylo zatčeno protiteroristickou jednotkou v Birminghamu. Jsou podezřelí z přípravy teroristických činů

Pět mužů bylo zatčeno protiteroristickou jednotkou v Birminghamu. Jsou podezřelí z přípravy teroristických činů
Autor: West Midlands Police, flicker.com, (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Birmingham
27 / 08 / 2016, 12:30

Tým britské protiteroristické policie provedl ve čtvrtek razii v továrně, kde mělo několik mužů vyrábět podomácku výbušniny a bomby. Ty pak chtěli použít k různým teroristickým činům po Velké Británii. Policie při zásahu, který se obešel bez odporu, zatkla pět podezřelých.

Na místo byl také povolán zvláštní tým na likvidaci bomb, které se měly v budově továrny nacházet, sanitka a dva hasičské vozy. Birminghamská policie k razii řekla, že je součástí rozsáhlejší protiteroristické kampaně, která stále probíhá v regionu West Midlands.

Dva muži, jež policie podezřívá z přípravy teroristických aktivit, byli zajištěni ve městě Stoke, tři zbývající muži pak v samotném Birminghamu.

Protiteroristická policie při akci vyzvala personál a hosty blízkého Pentahotelu, aby zůstali uvnitř jako preventivní opatření. Tým na likvidaci bomb rovněž použil na místě speciálního robota, který operoval uvnitř továrny.

Již v dubnu tohoto roku zatkla policie čtyři lidi, kteří měli podle ní představovat bezpečnostní hrozbu pro Velkou Británii. Současně byla provedena série domovních prohlídek v Birminghamu. Jednalo se p první zatýkací akci britské policie, která měla souvislost s vyšetřováním teroristických útoků v Bruselu a Paříži.

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Foto: Exercise Arden - MOCK terrorist attack in Birmingham, West Midlands Police

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace