Pět pakistánských muslimů, kteří zaživa spálili negramotný křesťanský pár v sušící peci, bylo odsouzeno k trestu smrti

Pět pakistánských muslimů, kteří zaživa spálili negramotný křesťanský pár v sušící peci, bylo odsouzeno k trestu smrti
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: Korán
24 / 11 / 2016, 19:00

Pět muslimů předtím obvinilo pár z toho, že spálili Korán, budou oběšeni, rozhodl soud.

Obzvlášť brutální vražda Shahzada Masiha a jeho těhotné ženy Shamy Bibiové soud a pákistánskou veřejnost šokovala a pohoršila. 

V provincii Paňdžáb případ vyvolal zděšení a zapříčinil útěk několika rodin z oblasti, v níž se křesťané stávají oběťmi útoků fanatických muslimů.

Negramotný pár byl falešně obviněn z toho, že měl Korán spálit. Skupina několika desítek muslimů za pomoci zfanatizovaného davu pár nahnala do cihlové sušící pece, kde byla dvojice upálena zaživa.

Z několik desítek lidí, kteří byli obviněni, byla většina osvobozena, nicméně pět fanatických muslimů bylo odsouzeno k trestu smrti oběšením.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace