Pět vojáků zahynulo při havárii vrtulníků v Afghánistánu

Pět vojáků zahynulo při havárii vrtulníků v Afghánistánu
Autor fotografie: Mark Harkin CC BY 2.0|Popisek: Ilustrační foto Super Puma
12 / 10 / 2015, 07:00

Pět vojáků NATO, kteří měli za úkol vyškolit a podporovat afghánské vojenské jednotky zemřelo v neděli při zřícení vrtulníku, sdělila americká armáda.

Havárie se stala z technických důvodů, ne kvůli nepřátelskému útoku, v 16:15 hod poblíž základny Camp Resolute Support v Kábulu, uvedl armáda v tiskové zprávě. Spojené státy nesdělily národnost a totožnost vojáků, ale britské ministerstv obrany řeklo, že dva z vojáků sloužili v Royal Air Force.

"Tento incident je v současné době v šetření, ale můžeme potvrdit, že to byla nehoda, a nikoliv výsledek povstalecké aktivity," řeklo britské ministerstvo obrany a dodalo, že vrtulník byl britská Puma Mk 2.

Pět dalších vojáků bylo při nehodě zraněno.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.