Pět vojáků zemřelo po převrácení nákladního automobilu

Pět vojáků zemřelo po převrácení nákladního automobilu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: vojáci
03 / 06 / 2016, 14:45

Smrtelná nehoda se stala blízko vojenské základny ve městě Killeen v Texasu.

Pět vojáků vojenské základny Fort Hood zemřelo při nehodě nákladního automobilu nedaleko města Killeen v Texasu, kde je základna situována. Auto se mělo převrátit v blízké zátoce. Čtyři další vojáci jsou stále pohřešováni, tři těla již byla nalezena. Představitelé vojenské základny Fort Hood později oznámili, že mají další dvě mrtvá těla.

Zatím nejsou k dispozici zprávy o příčině nehody. Nákladní vůz s vojáky se měl z blíže neurčených důvodů v zátoce převrátit a usmrtit okamžitě pět vojáků.

Armáda se v pátek pustila do rozsáhlého hledání zbývajících čtyř vojáků, kteří jsou zatím nezvěstní. Vzdušné i pozemní jednotky prohledávaly obtížně přístupnou zátoku za asistence zvlášních jednotek se psy, potapěčů a těžkých vozů.

Mluvčí vojenské základny Fort Hood Chris Haug oznámil, že se podařilo zachránit další tři přeživší vojáky, kteří byli též ve voze. V současné době jsou hospitalizováni a nacházejí se ve stabilizovaném stavu. Základna zatím nezveřejnila jména mrtvých vojáků.

 

Zdroj: abcnewsgo.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace