Petice chce prohlásit ,,nenáviděného miliardáře" za teroristu a zabavit mu majetek

Petice chce prohlásit ,,nenáviděného miliardáře&quote; za teroristu a zabavit mu majetek
Popisek: George Soros
03 / 09 / 2017, 07:45

Petice namířená proti kontroverznímu miliardáři Georgovi Sorosovi jej chce prohlásit za teroristu a zabavit mu jeho majetek.

Za méně než dva týdny podepsalo peticii více než 70 000 lidí. Petice obviňuje kontroverzního miliardáře George Sorose z toho, že podniká ,,rozvratnou činnost proti USA a jejich občanům a požaduje zabavení jeho majetku.

psali jsme: Viktor Orbán: Soros je finanční spekulant, který zničil miliony životů Evropanů

,,Aby dosáhl Soros těchto cílů, vytvořil několik organizací s jediným účelem, aplikovat Alinského model teroristické taktiky ke zničení americké vlády," je uvedeno v petici, jejíž autor je označen pouze iniciály E.B.

Alinského model odkazuje na spisovatele, levicového politického aktivistu Saula Alinského, v jehož knize ,,Pravidla pro radikály" zdůraznil 13 zásad pro politický konflikt, který má skončit převzetím moci v sociálním smyslu slova.

psali jsme: Americký miliardář Soros hýbe světem prostřednictvím neziskovek

Petice také usiluje o to, aby byl Soros prohlášen za ,,domácího teroristu", který soustavně podniká rozvratnou činnost proti USA.

Petice obsahuje Byla spuštěna 20. srpna na stránkách Bílého domu, které jsou vyhrazeny právě peticím. Pokud ji podepíše do 19. září 100 000 lidí, bude muset Bílý dům na ni reagovat, o což jejím iniciátorům jde především.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.