Petice exprezidenta Václava Klause proti imigrantům

Petice exprezidenta Václava Klause proti imigrantům
Autor fotografie: Screenshot/ www.protiimigraci.cz/|Popisek: Iniciativu mohou lidé ode dneška podpořit na webových stránkách, Klaus je prvním signatářem.
10 / 09 / 2015, 07:30

AKTUALIZOVÁNO /

9.9. / Předseda strany TOP 09 Karel Schwarzenberg uvedl na středeční tiskové konferenci: „Přiznávám, že z těch citovaných výroků a z té petice (Václava Klause) je mi hnusno. Je to hnus, jak čelní představitelé našeho národa straší a podněcují k nenávisti. To je nejhorší, co může politik dělat....Náš národ se ocitá na rozcestí,“ uvedl. Zároveň věří, že nemáme důvod ke strachu a jsme země, která může přijmout tisíce lidí. (Zdroj: zpravy.idnes.cz)

7.9. / Internetové stránky protiimigraci.cz čelily o víkendu podle provozovatelů útokům hackerů i snahám o manipulaci s podpisy. Během soboty, kdy Klaus výzvu zveřejnil, zaznamenali více než dvacítku pokusů o prolomení stránek. Průběžně se pracuje na dalším zabezpečení a odstraňují se i smyšlené podpisy pod výzvou, řekl  ČTK Petr Macinka z Institutu Václava Klause. "Čelili jsme více než dvaceti seriózním pokusům o 'hack' a prolomení stránek. Jsou to seriózní, vážné útoky. Nejsou to jenom útoky nějakých studentů, kteří se nudí," uvedl Macinka. Ze stránek bylo nově odstraněno počítadlo a přibylo na nich zabezpečení pomocí kolonky "Nejsem robot", kterou je potřeba zaškrtnout a vyplnit. Seznam signatářů bude podle Macinky revidován a postupně zveřejňován. Zdroj: ČTK

5.9.2015

17:00 / "...mějme na paměti, jak se dnes chováme my k nim, mohou se příště chovat oni k nám, ocitneme-li se v nouzi. ..." uvádí Věra Čáslavská a vyzývá spoluobčany ke společnému prolomení strachu, lhostejnosti a neúcty k životům těch, kteří jsou nyní v nouzi. (Zdroj: denikreferendum.cz)

13:00 / Václav Klaus inicioval novou petici proti imigraci.Dokument, který dnes představil na briefingu na výstavišti v Lysé nad Labem, vyzývá českou vládu k zajištění vnitřní bezpečnosti a vnější nedotknutelnosti hranic státu všemi prostředky včetně využití policie a armády. Informaci zveřejnila dnes Česká televize a server ParlamentniListy.cz. 

"Nechceme dále pasivně přihlížet, jak naši ústavní činitelé, vláda, političtí představitelé ztrácejí čas a v téhle osudové chvíli otálejí," řekl Klaus.

Volá také po odmítnutí kvót pro přerozdělování uprchlíků nebo dodržování platných smluv v azylové politice a odmítnutí nátlaku na jejich změny, které by usnadnily další imigraci.  Za výzvou podle něj nestojí jen on, ale i jeho kolegové a přátelé a věří, že má i podporu tisíců občanů České republiky. Masová migrace podle textu výzvy představuje vážné ohrožení stability Evropy, jednotlivých členských zemí EU i ČR.

"Chtěl bych zdůraznit, že nejsme lhostejní k utrpení tisíců lidí, kteří jsou produktem válek či podobných katastrof, ale - a to je strašně zásadní - odmítáme manipulaci veřejným míněním vytvářením falešného pocitu solidarity s těmito migranty," prohlásil Klaus.

Text a podpisové archy zde. Petici lze podepsat i elektronicky.

 

Opačnou petici "Vědci proti strachu a lhostejnosti" podepsalo prozatím 3181 vědců a vědkyň a podpořilo ji 7560 občanů. Podpořit ji je možné zde.

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace