Petice za zachování práva držet zbraně: Odzbrojit se nenecháme

Petice za zachování práva držet zbraně: Odzbrojit se nenecháme
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: zbraně
27 / 02 / 2017, 16:00

Ministr vnitra Milan Chovanec dnes převzal dalších 10 tisíc podpisů za práva držení zbraně. To chce svou legislativou značně zpřísnit kontroverzní směrnice EU.

V pondělí před sídlem vlády převzal petici ministr Milan Chovanec. Iniciátor petice, bezpečnostní expert Pavel Černý, předal ministrovi další várku podpisů v den, kdy vláda projednává návrh novely ústavního zákona o bezpečnosti České republiky. Ten má legislativně zakotvit právo nabývat, držet a nosit zbraně.

Petice byla spuštěna před třemi roky a v současné době čítá již přes 50 tisíc podpisů. Signatářům petice se především nelíbí, že EU chce ,,shora" omezit právo na držení zbraně a svévolně ho regulovat. Černý řekl. že považuje stávající legislativní podmínky v rámci České republiky za plně vyhovující. Ministrovi vnitra řekl, že se občané České republiky nechtějí nechat odzbrojovat nesmyslnými směrnicemi z EU. S tím Chovanec souhlasil

„Pokud by se směrnice odhlasovala v nejhorší variantě, jsme připraveni podat žalobu na tu směrnici,“ řekl ministr vnitra. „Na začátku to byl možná dobrý úmysl, ale to provedení je za školní známku pět mínus,“ uvedl Chovanec.

Čtěte také: Chalupa (ANO2011): Omezení držení zbraní? Ne, inspirujme se u Izraele

Ministr vnitra řekl, že ať vláda k novele ústavnímu zákonu vydá jakékoli stanovisko, rozhodne stejně hlasování ve Sněmovně. Chovanec věří, že novela nakonec projde. Vládu k podpoře návrhu vyzvala i opoziční poslankyně za ODS Jana Černochová, jejíž podpis je stejně jako Chovancův pod novelou ústavního zákona.

Chovancovu snahu, respektive návrh skupiny poslanců však kritizuje hnutí ministr spravedlnosti z hnutí ANO, který považuje možnou ústavní změnu za nebezpečnou a nedomyšlenou. Jiný názor má jeho vládní kolega, ministr životního prostředí Richard Brabec, kterýnaopak hodnotí směrnici EU jako špatnou a hlavně zbytečnou.

Pokud by europoslanci odhlasovali ,,nejhorší" verzi směrnice o regulacích zbraní, musely by se například vzduchovky či plynové pistole hlásit povinně na policii. Sporná směrnice EU může potenciálně přinést nečekaný problém těm, kdo budou chtít prodat repliky zbraně.

 

psali jsme:

Další absurdní směrnice EU: Vzduchovky se budou povinně hlásit na policii

Nedomyšlený návrh evropské směrnice o zbraních

 

Zdroj: zpravy.idnes.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.