Pětiletá Lexi zachránila při autonehodě maminku i bratra

Pětiletá Lexi zachránila při autonehodě maminku i bratra
Autor fotografie: Facebook/Angela Shymanski|Popisek: Malá Lexi s rodinou
03 / 08 / 2015, 09:15

Malá hrdinka musela po nehodě vylézt bosá 13 metrů po skále, aby přivolala pomoc.

Angela Shymanski se s dětmi Lexi (5 let) a Peter (10 týdnů) vracela z Calgary domů a podle všeho upadla do mikrospánku, nebo omdlela za volantem. Vůz spadl z útesů asi 13 metrů a zaklínil se do stromu.

Malá Lexi se probrala s několika škrábanci a viděla, jak je její matka v bezvědomí a bratr pláče. Angela si zlomila páteř, malý Peter krvácel do mozku. Havarovaný vůz nebyl ze silnice poblíž Jasper vidět. Lexi se povedlo rozepnout pásy na autosedačce a vyšplhat po skále nahoru, kde se jí povedlo přivolat pomoc pro svou matku a bratříčka.

Velké štěstí bylo i to, že hned první řidič, který u malé holčičky zastavil, byl medik a poznal, že má Angela poškozenou páteř a nesmí se s ní hýbat do příjezdu záchranné služby. Hasiči poté Angelu a Petera vytáhli z trosek vozu. Všichni tři byli letecky transportováni do nemocnice v Edmontonu , kde Lexi ošetřili drobná poranění a Peterovi léčili poranění mozku. Angela měla zlomenou páteř na dvou místech a strávila v nemocnici celkem 19 dní.

Pokud by se Lexi nepovedlo přivolat pomoc, Angela a malý Peter mohli umřít, nebo zůstat postižení po zbytek života.

„Je to úžasné a my jsme tak rádi, že to Lexi udělala," říká Angela.

Nyní se rodina snaží získat zdroje pomocí GoFundMe, aby se Angela mohla vrátit do normálního života, kdy před nehodou pracovala jako instruktorka plavání a provozovala rodinný hotel.

Zdroj: Mail online

 

Tagy článku