Petryová z AfD: Lidé se musí ozbrojit, policie už ztratila "monopol moci"

Petryová z AfD: Lidé se musí ozbrojit, policie už ztratila &quote;monopol moci&quote;
Autor fotografie: Metropolico.org / flickr.com / (CC BY-SA 2.0)|Popisek: AfD Neujahrsempfang Augsburg 12.02.2016
20 / 08 / 2016, 20:00

Předsedkyně pravicové německé strany AFD Frauke Petryová podpořila po sérii násilných útoků právo Němců na držení střelných zbraní.

Petryová se vyslovila proto, aby měli lidé možnost ozbrojit se, aby mohli čelit dalším útokům. Zdroj: yahoo.com

"Všichni víme, jak dlouho trvá, než se policie dostane na místo, a to zejména v řídce osídlených oblastech. Mnoho lidí se cítí stále ohroženější. Každý občan, který dodržuje zákony, by měl mít možnost bránit sám sebe, svou rodinu a své přátele," uvedla Petryová v sobotním rozhovoru pro server Funke Media Group.

Petryová  kritizovala "devastující škrty" v německé policii a uvedla, že stát už v některých oblastech Německa ztratil svůj "monopol na použití síly".

Diskuse o zpřísnění podmínek pro držení zbraně Petryová rezolutně odmítla. Nová opatření by totiž zasáhla stejně jen „slušné občany“, a naopak by se nedotkla těch, kteří získávají zbraně na darknetu, tedy ve skryté vrstvě internetu, myslí si Petryová.

Předsedkyně se k držení zbraní nevyjádřila poprvé. Rozruch vzbudila i začátkem letošního února, když podpořila právo policie používat střelné zbraně proti nelegálním migrantům.

Záporňáka se zbraní v ruce zastaví jenom slušný člověk, který má zbraň

Protipřistěhovalecká AFD získala rostoucí podporu veřejnosti v Německu, částečně i v důsledku uprchlické krize v Evropě. V současnosti už má svoje zastupitele v osmi ze 16 spolkových zemích. 

Žádostí o takzvané malé zbrojní pasy, které opravňují k nošení plynových zbraní a pepřových sprejů na veřejnosti, v Německu stále přibývá. Jen za první pololetí o ně požádalo přes 400 tisíc Němců. Naopak ubývá lidí s povolením nosit střelné zbraně. Nyní ho vlastní 1,894 milionu Němců, o rok dříve to bylo 1,898 milionu lidí. Zdroj: aktualne.cz

Foto: Metropolico.orgAfD Neujahrsempfang Augsburg 12.02.2016

 

 

Tagy článku