Petryová z AfD: Lidé se musí ozbrojit, policie už ztratila "monopol moci"

Petryová z AfD: Lidé se musí ozbrojit, policie už ztratila &quote;monopol moci&quote;
Autor: Metropolico.org / flickr.com / (CC BY-SA 2.0)|Popisek: AfD Neujahrsempfang Augsburg 12.02.2016
20 / 08 / 2016, 20:00

Předsedkyně pravicové německé strany AFD Frauke Petryová podpořila po sérii násilných útoků právo Němců na držení střelných zbraní.

Petryová se vyslovila proto, aby měli lidé možnost ozbrojit se, aby mohli čelit dalším útokům. Zdroj: yahoo.com

"Všichni víme, jak dlouho trvá, než se policie dostane na místo, a to zejména v řídce osídlených oblastech. Mnoho lidí se cítí stále ohroženější. Každý občan, který dodržuje zákony, by měl mít možnost bránit sám sebe, svou rodinu a své přátele," uvedla Petryová v sobotním rozhovoru pro server Funke Media Group.

Petryová  kritizovala "devastující škrty" v německé policii a uvedla, že stát už v některých oblastech Německa ztratil svůj "monopol na použití síly".

Diskuse o zpřísnění podmínek pro držení zbraně Petryová rezolutně odmítla. Nová opatření by totiž zasáhla stejně jen „slušné občany“, a naopak by se nedotkla těch, kteří získávají zbraně na darknetu, tedy ve skryté vrstvě internetu, myslí si Petryová.

Předsedkyně se k držení zbraní nevyjádřila poprvé. Rozruch vzbudila i začátkem letošního února, když podpořila právo policie používat střelné zbraně proti nelegálním migrantům.

Záporňáka se zbraní v ruce zastaví jenom slušný člověk, který má zbraň

Protipřistěhovalecká AFD získala rostoucí podporu veřejnosti v Německu, částečně i v důsledku uprchlické krize v Evropě. V současnosti už má svoje zastupitele v osmi ze 16 spolkových zemích. 

Žádostí o takzvané malé zbrojní pasy, které opravňují k nošení plynových zbraní a pepřových sprejů na veřejnosti, v Německu stále přibývá. Jen za první pololetí o ně požádalo přes 400 tisíc Němců. Naopak ubývá lidí s povolením nosit střelné zbraně. Nyní ho vlastní 1,894 milionu Němců, o rok dříve to bylo 1,898 milionu lidí. Zdroj: aktualne.cz

Foto: Metropolico.orgAfD Neujahrsempfang Augsburg 12.02.2016

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace