Phil Rudd: Bubeník skupiny AC/DC odsouzen za vyhrožování vraždou a držení drog

Phil Rudd: Bubeník skupiny AC/DC odsouzen za vyhrožování vraždou a držení drog
Popisek: Phil Rudd
02 / 07 / 2018, 18:30

Bubeník skupiny hardrockové skupiny AC/DS Phil Rudd vyhrožoval svému asistentovi, že ho nechá zabít. Na nájemnou vraždu si měl dokonce najmout zabijáka, kterému sliboval za odvedenou práci motorku, 200 tisíc dolarů nebo dům. Chtěl prý nechat zabít dokonce dva lidi, přičemž totožnost toho druhého není známa.

A jako by toho nebylo dost – při domovní prohlídce byla u Rudda nalezena marihuana a metamfetamin. Bubeník dával svému asistentovi za vinu, že se špatně prodávalo jeho sólové album. Rudd se přitom považuje za „nejlepšího bubeníka na světě“.

psali jsme: David Copperfield: Král úniků čelí nové výzvě. Bývalá mladá modelka ho ovlivnila, že ji omámil a zneužil

Před soudem na Novém Zélandu v roce 2014 Rudd přiznal, že svému asistentovi dvakrát volal, byl rozzuřený a hrozil, že ho „nechá odstranit“. Odmítl ovšem obvinění, že by si již najal vraha.

Údajný nájemný vrah dokonce vypovídal před soudem. Prohlásil, že je jen Ruddův kamarád a zná ho jako „rodinný typ“.

Soud jim uvěřil jen částečně a nenechal se obměkčit ani tvrzením, že případný trest odnětí svobody by pro Rudda znamenal obrovskou finanční ztrátu. „Queen také nahradili Mercuryho,“ řekl na to soudce.

psali jsme: Herec Matthew Broderick zabil dvě ženy při automobilové nehodě, kterou zavinil. V autě s ním seděla hvězda filmu Hříšný tanec

Za vyhrožování vraždou a za držení drog odsoudil Rudda k osmiměsíčnímu domácímu vězení. Soudce prohlásil, že tento trest Ruddovi rozhodně prospěje. Bubeníkovi (61) hrozilo až sedm let za mřížemi, pokud by se ukázalo, že vraždu plánoval.

Soudní tahanice vyvolaly pochybnosti o budoucnosti Rudda v kapele. Na předávání hudebních cen Grammy ho v AC/DS nahradil bubeník Chris Slade, který místo něj na turné. Rudd tak přišel o statisíce dolarů, které by si na turné vydělal.

psali jsme: Japonská ředitelka porodnice nechala zemřít 103 dětí a ještě si za to nechala zaplatit

Phil Rudd Členem AC/DC byl v letech 19751983, kdy byl z kapely vyhozen. Do kapely se pak vrátil v roce 1994 a působil v ní do svých oplétaček s vyhrožováním vraždou roku 2014.

Rudd je rozvedený, má pět dětí.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku