Pilot přistál v centru Washingtonu, v absolutní bezletové zóně.

Pilot přistál v centru Washingtonu, v absolutní bezletové zóně.
Autor fotografie: YouTube / ABC News |Popisek: Muž přistál s vírníkem u Kapitolu
21 / 05 / 2015, 00:30

Pošťák protestoval proti korupci při volebních kampaních. Vzal si svoje letadlo a letěl přímo do amerického Kongresu.

 

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes uvedlo, že 61letý zaměstnanec americké pošty, Douglas Hughes z Ruskinu na Floridě byl obžalován z šesti trestných činů, včetně porušení leteckých předpisů a porušení národního vzdušného prostoru nad hlavním městem USA.

Letos 15. dubna pilotoval svůj vírník z Pensylvánie a bez problémů přistál ve Washingtonu na západní straně Kapitolu. Zarážející je, že opět selhala všechna bezpečnostní opatření, která měla zajistit důsledně bezletovou zónu nad centrem hlavního amerického města.

V průběhu několika měsíců byly nad nejstřeženějším místem v USA, nad Bílým domem ve Washingtonu, zjištěny noční přelety neznámých dronů. O bezpečnostních problémech nejhlídanější objektu na světě jsme psali v článku "Další bezpečnostní incident v Bílém domě. V areálu našla tajná služba bezpilotní letadlo"

Při svém "aktu neposlušnosti" se snažil americký Kongres upozornit na korupci při volebních kampaních. Svůj dopis s požadavkem finanční reformy, který uvádí slovy Johna Kerryho: "Jsem přesvědčen, že nekonečná honba za penězi nám vezme naši demokracii" chtěl předat americkým zákonodárcům.

Hned po přistání byl ale zatčen a původní obžaloba, podle které mu hrozily čtyři roky vězení, byla rozšířena o další trestné činy. V současnosti je v domácím vězení a má připevněn monitorovací systém GPS. MInisterstvo dále uvedlo, že: "vyšetřováním se prokázalo, že neměl pilotní licenci ani leteckou registraci. Navíc na soukromém leteckém prostředku - vírníku - měl neoprávněně umístěné logo a státní znak poštovní služby USA".

Policie už vírník zajistila a Hughesovi odebrala cestovní pas. Navíc má zákaz vstupu do Washingtonu, s výjimkou soudního přelíčení nebo schůzky s právníkem. Pokud bude usvědčen, hrozí mu trest odnětí svobody až na 9,5 roku.  

Zdroj: YouTube, AP, ABC News ,reuters.com

Tagy článku