Pilot Travel Service nastoupil v Kanadě do služby opilý

Pilot Travel Service nastoupil v Kanadě do služby opilý
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: letadlo
03 / 01 / 2017, 18:00

Slovenský kapitán dopravního letadla nastoupil v Kanadě do služby natolik opilý, že ještě před startem v kokpitu upadl do bezvědomí.

Informovala o tom kanadská televize CBC. Slovák pracoval pro českou leteckou společnost Travel Service, jejíž mluvčí Vladimíra Dufková podle portálu iDNES označila incident za selhání jednotlivce. Travel Service přes zimu půjčuje některé stroje i s posádkou kanadskému nízkonákladovému dopravci Sunwing, na jehož lince se událost stala.

Stroj s 99 cestujícímu a šestičlennou posádkou se v sobotu ráno chystal letět z Calgary do mexického Cancúnu. Kapitánova podivného chování si všimla nejen posádka letounu, ale také letištní personál. Druhý pilot později ještě před startem nalezl kapitána v bezvědomí, uvedla policie.

,,Existovalo teoretické riziko neštěstí, ale pravděpodobnost, že by pilot takto velké letecké společnosti mohl pod vlivem odstartovat, je velmi nízká, neboť je zde spousta kontrol," prohlásil policejní mluvčí Paul Stacey. ,,V dohledné době si nezalétá," dodal.

Slovák nyní kvůli opilosti ve službě čelí dvěma obviněním.

,,Takové chování pilota je zcela nepřípustné, v rozporu s přísnými pravidly a normami naší společnosti a je důvodem pro okamžité zrušení pracovního poměru," citoval iDNES mluvčí Travel Service Dufkovou.

Společnost Sunwing se cestujícím omluvila.

,,Kapitán byl okamžitě vyveden z letadla a incident nyní řeší místní úřady," uvedly kanadské aerolinky.

 

Zdroj: ČTK

 

související:

Video: Podnapilý cestující vyvolal rvačku v letadle, muselo nouzově přistát

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.