Piloti Air France šli do stávky

Piloti Air France šli do stávky
Autor: redakční databáze|Popisek: Francie
11 / 06 / 2016, 16:30

Piloti francouzské letecké společnosti zahájili čtyřdenní stávku.

Piloti Air France nejsou spokojeni s s výslednou podobou nového zákoníku práce, kvůli které již ve Francii proběhla řada demonstrací a stávek. Proto se rozhodla čtvrtina pilotů letecké společnosti Air France jít do stávky, která má trvat čtyři dny.

Společnost tak musela zrušit některé lety, ale už oznámila, že chce přednostně zajistit spojení do měst, kde se právě nyní koná fotbalové mistrovství Evropy. Na letecké spojení s Českou republikou by stávka pilotů v sobotu neměla mít žádný vliv. Na neděli jsou pak ohlášené dva zrušené lety mezi Prahou a Paříží.

Piloti se tak přidali ke stávce železničářů, kteří rovněž protestovali proti reformované podobě zákoníku práce. Stávky pilotů se nyní účastní tři odborové svazy SNPL, Spaf a Alter. Odboráři si vyhradili možnost prodloužení stávky, pokud vedení společnosti Air France nepřistoupí na požadavky protestujících. 

Vedení Air France oznámilo, že v sobotu zajistí 83% letů, z dálkových pak 93%. Podle francouzských sdělovacích prostředků byly dnes zrušeny jenom tři lety, a to do Hongkongu, Ósaky a Tokia. Air France rovněž očekává, že do stávky vstoupí zítra 27% pilotů a že bude zajištěno 80% všech letů.

Francouzské odborové svazy tak kvůli nespokojenosti se zákoníkem práce plní své hrozby, když koncem května oznámily, že dojde k sérii stávek v železniční dopravě, v pařížském metru či na letištích. Odborářům kromě obsahu nového zákoníku práce vadí také to, že neprošel standardní parlamentní procedurou, tedy hlasováním, ale byl prosazen formou dekretu.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace