Píše se rok 2030 a US Air Force čelí jaderné válce

Píše se rok 2030 a US Air Force čelí jaderné válce
Popisek: Long Range Strike-Bomber
21 / 12 / 2015, 08:00

Osmdesát let staré B-52, vyzbrojené nejnovějšími zbraněmi hlídají oblohu. Nové mezikontinentální balistické střely stojí v pohotovosti. A nenápadný Long Range Strike-Bomber klouže jako nůž máslem nepřátelskou obranou.

Začátkem tohoto měsíce, Air Force Global Strike Command (AFGSC) zorganizoval rozsáhlé nukleární válečné hry na Maxwell Air Force Base, určené k posouzení, zda letectvo vyvíjí ten správný druh schopností reakce na budoucí hrozby. Cvičení prozkoumalo schopnost letectva fungovat v celém spektru ohrožení jaderného konfliktu, od konvenčních misí až k jaderného úderu.

"Chceme, aby válečné hry otestovaly naše schopností," řekl Brig. Gen. Ferdinand Stoss serveru Defense News. "Chceme zjistit, jestli jsme se dostali, kam potřebujeme."

Letectvo USA má plán modernizace své jaderné síly, což zahrnuje vybudování nové generace bombardéru LRS-B a upgrade stávající flotily B-1, B-52 a neviditelných bombardérů B-2, dále pak výměnu mezikontinentální balistické rakety Minuteman III za pozemní strategický odstrašující prostředek GBSD.

Scénář 2030 předpokládal, že flotila B-52 je upgradována o komunikační síť Link 16, vylepšený radar. zbraně a nové motory s 25% větším doletem. Bombardéry B-1 podstoupily upgade bojových systémů (Battle Station - nové komunikační propojení s datovou sítí) a upgrade motoru.

140613-F-EA289-079

Letectvo také modernizovalo všechny B-2 o nový obranný systém, nový grafický procesor a antény.

Během cvičení bylo zjištěno, že modernizované B-52 mohou snadno zůstat až do roku 2050 a dále, což tedy znamená, že některé stroje budou mít v té době více než 100 let!

140607-F-EA289-001

Nasazení těchto dědečků ale samozřejmě vychází z toho, že budou rakety odpalovat z velké vzdálenosti, ne nad územím nepřítele.

Tyto válečné hry proběhly již podruhé, poprvé je AFGSC zorganizoval v roce 2013.

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace