Plně automatizované, anonymní a neomezeně dostupné. Takové jsou bezpečnostní schránky, které jako první v Brně otevřeli SafeBoxes

Plně automatizované, anonymní a neomezeně dostupné. Takové jsou bezpečnostní schránky, které jako první v Brně otevřeli SafeBoxes
Autor: Jiří Hloušek|Popisek: SafeBoxes
25 / 06 / 2021, 11:00

Anonymita a neustálý přístup k vlastním cennostem. Služba SafeBoxes umožňuje v Brně jako první využít pronájem bezpečnostních schránek s neomezeným přístupem k uloženým věcem. Schránky jsou obsluhované unikátním automatizovaným robotickým systémem. SafeBoxes spustil provoz v dubnu letošního roku a nachází se v dopravně dostupném Brno Business Parku u Ústředního hřbitova. Cílem majitelů je v průběhu deseti let vybudovat síť deseti poboček po celé Evropě.

Cenné papíry, smlouvy, šperky, ale i hotovost je možné bezpečně uchovat v bankovních bezpečnostnostních schránkách nebo u soukromých společností. Druhým typem je služba SafeBoxes, která jako první v Brně nabízí pronájem bezpečnostních schránek zcela anonymně s neomezeným přístupem majitele ke svým věcem.

V bezpečnostním odvětví pracuji přes třicet let a byl jsem za tu dobu svědkem spousty případů, kdy lidé přišli o své cennosti. Někdy doslova o vše. Společně s potřebou zřídit si vlastní bezpečnostní schránku v blízkosti domova jsem zjistil, že po republice funguje několik firem s bezpečnostní úschovou majetku. Taková nabídka ale v Brně chyběla,” přibližuje počátky vzniku Slavomír Kovalčík, zakladatel a spoluvlastník SafeBoxes.

Zcela automatizovaný a bezpečný systém

Bezpečnostní schránky SafeBoxes nabízí časově zcela neomezenou dostupnost a samoobslužný proces. Schránky jsou uložené v nepřístupném 157 tun vážícím trezoru a jsou obsluhovány výhradně robotickým systémem. „Robotický systém, který jsme si nechali dodat na míru, byl velkou investicí, která ale zaručí dokonalou ochranu a uživatelskou samostatnost,” říká Kovalčík.

Systém nabízí plnou automatizaci od příjezdu na místo až po manipulaci se schránkou. Robot zpřístupní schránku pouze oprávněnému majiteli, který se do ní dostane po několikafázovém potvrzení identity (identifikační karta, klíče ke schránce a PIN kód). Majitel schránky si může nastavit i další bezpečnostní prvky, jako je otisk prstu nebo potvrzení přístupu přes SMS.

Samotný trezor je certifikován nadstandardní bezpečnostní třídou 7 a pochází od švédského výrobce Gunnebo, světové jedničky v této oblasti zabezpečení. Z vnějšku jej navíc chrání opláštění, kamerový systém a další bezpečnostní prvky. Trezor je zabezpečen i proti požáru a jiným živlům.

Zaručená anonymita

V trezoru SafeBoxes se nachází více než čtyři tisíce bezpečnostních schránek v pěti různých velikostech, od velikosti S vhodné pro skladování cenných dokumentů a šperků až po velikost XXL pro sbírkové předměty.

SafeBoxes nabízí uživatelům bezpečnostních schránek anonymitu. „Na rozdíl od bank nepodléháme oznamovací povinnosti u České národní banky, která je oprávněná vyžadovat od bank informace o majitelích bezpečnostních schránek. My tuto povinnost nemáme,” uvádí Kovalčík. Bezpečnostní schránky SafeBoxes jsou pojištěny u společnosti UNIQA na tři sta tisíc korun, s možností individuálního připojištění až do výše pěti milionů korun.

Expanze do Evropy

Pobočka SafeBoxes je umístěna v budově C Brno Business Park naproti brněnského Ústředního hřbitova. Lokaci majitelé vybrali kvůli dobré dopravní obslužnosti nejen pro Brňany, ale i pro dostupnost z celé Moravy. Komplex také nabízí krytá parkovací místa a uživatelům bezpečnostních schránek SafeBoxes nabízí doprovod ochranky až k autu v garáži.

V budoucnu chtějí majitelé otevřít dalších devět poboček SafeBoxes po celé Evropě. Nyní jsou v řešení lokality ve Vídni a Varšavě.

 

O SafeBoxes:

SafeBoxes provozuje společnost s.r.o., která je součástí finanční a investiční skupiny SALIRIONE SE. Služba nabízí firmám i fyzickým osobám pronájem vlastní bezpečnostní schránky pro anonymní uložení dokumentů, šperků, hotovosti a jiných cenností. Předností služby je absolutní bezpečí a nonstop přístup k vlastnímu majetku.

Více o službě SafeBoxes naleznete na webových stránkách www.safeboxes.cz.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace