Plot proti uprchlíkům, který staví maďarská armáda, nebude možné přelézt. Pojistkou jsou žiletkové pásy

Plot proti uprchlíkům, který staví maďarská armáda, nebude možné přelézt. Pojistkou jsou žiletkové pásy
Autor fotografie: Pixabay
14 / 07 / 2015, 22:15

V Budapešti demonstrovalo asi tisíc lidí proti výstavbě plotu.

Účastníci protestu prošli centrem Budapešti a před budovou parlamentu na Kossuthově náměstí zbourali symbolický plot vytvořený ze sítě. „Maďarská vláda je velmi silná ve výstavbě zdí mezi lidmi. Teď se pustila do výstavby opravdové zdi,“ uvedl jeden z řečníků. (Zdroj: novinky.cz)

Server Českátelevize.cz informoval, že součástí čtyřmetrového plotu budou i žiletkové pásy. První fáze výstavby se soustředí kolem městečka Mórahalom, kde už během pondělí vojáci sekali stromy a připravovali cestu. Nyní již pokládají první prefabrikované sloupy – základ hráze, která má podle Budapeště alespoň částečně rozbíjet migrační vlnu z Balkánu. Kvůli úsporám sloupy vyrábějí vězni, i přesto ale Maďarsko za kontroverzní projekt zaplatí v přepočtu téměř 600 milionů korun.

Armáda začala budovat plot záměrně na odlehlém místě. Právě takové totiž migranti nejčastěji volí. Zřetelně vyšlapanými cestami v trávě už letos přišly do EU desetitisíce běženců. Pás plotu mají navrchu i vespod lemovat kotouče žiletkového drátu, kvůli nimž bude prý prakticky nemožné bariéru rychle překonat.

Zdroj: YouTube, Euronews, ceskatelevize.cz

Tagy článku