Pluk ruských mobiků zlikvidován u Avdijivky. "Můj manžel říká, že z pluku nic nezbylo."

Pluk ruských mobiků zlikvidován u Avdijivky. &quote;Můj manžel říká, že z pluku nic nezbylo.&quote;
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
04 / 03 / 2023, 15:45

Pluk nově mobilizovaných záložníků z provincie Irkutsk, přesunutý do Avdijivky v Doněcké oblasti, byl podle místního nezávislého portálu Syberia.Realia zcela zničen.

Ke střetům v okolí Avdijivky u Doněcka dochází pravidelně od formálního zastavení bojů, vyhlášeného v rámci tzv. Minské dohody z února 2015. Od začátku totální války zahájené ruským diktátorem Putinem, se kdysi 35tisícové město se stal terčem ruských útoků.

Podle informací získaných nezávislým portálem Syberia.realia byli 28. února a 1. března posláni do útoku záložníci z prvního a druhého praporu 1439. pluku, mobilizovaných v Irkutské oblasti. Podle jejich příbuzných téměř všichni zemřeli, pár bylo zraněno.

"Můj zavolal zpátky – zranil ho šrapnel, je v nemocnici. Říká, že z pluku nic nezbylo. Zatím jsou známi jen dva zranění. Zbytek je buď mrtvý, nebo opuštěný. Dostane jen týden! Pak je zase pošlou do útoku!“ řekla portálu manželka jednoho z vojáků.

27. února mobilizovaní vojáci zaslali výzvu Vladimiru Putinovi, ve které si stěžovali na jednání velení samozvané Doněcké lidové republiky. Jak napsali, pod velením tzv. Slovanské brigády jsou i přes nedostatek zpravodajské, logistické a dělostřelecké podpory vysíláni do útoku.

Argumentovali tím, že když neplnili „ukvapené a chaotické“ příkazy, byli obviněni z dezerce. "Budete mít potíže s velením a vojenskou policií." „Zformujeme vás po dvou a pošleme vás do ofenzívy, ze které se nevrátíte“ to byly zprávy, které měli vojáci obdržet.

Mobilizovaní si také stěžovali na nedostatek vojenského výcviku.

Zdroj: tvp.info

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.