Plynová bazuka SkyWall100 proti vzpurným dronům

Plynová bazuka SkyWall100 proti vzpurným dronům
Autor: OpenWorks Engineering|Popisek: SkyWall100
05 / 03 / 2016, 16:30

Technický prostředek na likvidaci dronů.

OpenWorks Engineering

S dalším technickým prostředkem proti dronům, které porušují bezletové oblasti v okolí letišť nebo vládních budov vyvinula britská firma OpenWorks Engineering. "Bazuka" pod názvem SkyWall100 o hmotnosti asi 15 kilogramů sestřeluje nebezpečné drony - vystřelený projektil má dosah do 100 metrů, v náboji je síť, do které se dron zachytí.  Pád dronu zbrzdí padák. Zdroj: slashgear.com

Bazuka používá inteligentní systém, který identifikuje drone a vypočítá jeho let na základě jeho vzdálenosti a pohybu. Díky tomu má střelec jednodušší úlohu při zaměřování a má větší jistotu, že zasáhne svůj cíl. 

Firma už plánuje výkonější verze s dostřelem 200 a 300 metrů. SkyWall 300 je již zařízení určené na permanentní umístění na jedno místo a má být plně autonomní.

Zdroj: mojandroid.sk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace