Po náletu vybuchly u damašského letiště zásobníky s palivem

Po náletu vybuchly u damašského letiště zásobníky s palivem
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: výbuch
27 / 04 / 2017, 08:00

Ve skladech u damašského mezinárodního letiště vybuchly zásobníky s palivem. Oznámila to dnes televize libanonského Hizballáhu, který v syrském konfliktu bojuje na straně syrské vlády. Podle tohoto zdroje mohl exploze způsobit nálet izraelských letadel. Mluvčí izraelské armády řekl, že zprávu nemůže komentovat.

Podle místních zdrojů zasáhlo objekty u letiště asi tři hodiny po půlnoci pět úderů. Na místě začalo hořet, ale žádné zprávy nehovoří o obětech ani raněných.

Exilová organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR) oznámila, že exploze byla velmi silná a byla slyšet i v Damašku.

Agentura Reuters napsala, že letiště využívají Íránem podporované provládní jednotky, což jsou právě oddíly Hizballáhu.

Letiště je od syrské metropole vzdálené asi 25 kilometrů. "Co výbuchy způsobilo, nevíme, ale na několika místech hoří," oznámila SOHR.

Izrael do války v Sýrii nezasahuje s výjimkou několika úderů na zbrojní konvoje Hizballáhu. Izraelská vláda chce této organizaci, která bojuje proti Izraeli, zabránit dozbrojovat své oddíly v Libanonu íránskými zbraněmi.

psali jsme:

U Damašku hoří letiště, podle syrské armády zaútočil Izrael

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace