Po Ukrajině je další na řadě Tchaj-wan. Trump si zavěštil v televizní show

Po Ukrajině je další na řadě Tchaj-wan. Trump si zavěštil v televizní show
Autor fotografie: Gage Skidmore, flickr (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Donald Trump
23 / 02 / 2022, 13:30

Podle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa je po Ukrajině další na řadě Tchaj-wan, na který si dělá dlouhodobé teritoriální nároky Čína.

Donald Trump musel stejně jako jeho nástupce Joe Biden jednat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Trump označil tyto dva politiky příznačně jako dvojčata. V televizní show si bývalý excentrický americký politik dovolil zavěštit.

Podle něho je po Ukrajině další na řadě také Tchaj-wan, na který si dělá dlouhodobé nároky Čína, když jej považuje za vzbouřeneckou provincii. Trump řekl, že právě Čína chce Tchaj-wan ,,velmi naléhavě".  Když byl posléze Trump tázán na to, zda věří, že Čína ve světle stále se zhoršující situace okolo Ukrajiny provede invazi na Tchaj-wan, odpověděl, že ,,rozhodně".

Trump nešetřil v TV show pozoruhodnými postřehy. Podle něho to byl právě on, kdo zabránil Rusku, aby narušilo vojensky územní celistvost Ukrajiny. Ale to bylo před několika lety. ,,Myslím, že se chová trošku jinak (po uznání nezávislosti povstaleckých republik Ruskem), vidí tuto možnost. Věděl jsem, že vždy se chtěl zmocnit Ukrajiny."

A Trump pokračoval: ,,Říkal jsem mu, nemůžeš to udělat a neodhodláš se to udělat. Ale viděl jsem, že to udělat chce, mluvili jsme o tom dlouze," doplnil bývalý americký prezident.

To, zda skutečně pohne dílčí vpád ruských vojsk na část ukrajinského území, i čínskou hlavou státu k přímé akci vůči Tchaj-wanu, se teprve uvidí.

Zdroj: newsmax.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace