Po útocích nožem v centru Birminghamu je mnoho zraněných

Po útocích nožem v centru Birminghamu je mnoho zraněných
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
06 / 09 / 2020, 08:30

Policie v anglickém městě Birmingham vyhlásila „závažný incident“ poté, co bylo v neděli brzy v ranních hodinách zraněno několik lidí při útocích nožem.

„Můžeme potvrdit, že dnes v přibližně 00:30 jsme byli povoláni k zásahu po nahlášení útoku nožem v centru Birminghamu,“ uvedla policie ve West Midlands. „Krátce poté byla v oblasti ohlášena řada dalších bodnutí. Víme o řadě zraněných lidí, ale v tuto chvíli nejsme schopni říci, kolik nebo jak vážných.”

 

Zatím není známo, kolik lidí utrpělo zranění, nebo kolik jich případně v incidentu zemřelo. Policie však incident označila za závažný.  Současně policie nabádá veřejnost, aby se místu incidentu vyhnula a byla nadále ostražitá.

 

/AKTUALIZOVÁNO/ - Policie zadržela v pondělí 27letého muže, který je podezřelý z útoku nožem v Birminghamu, při němž zemřel jeden člověk a dalších sedm lidí utrpělo zranění. Podle předběžných informací není útok kvalifikován jako akt terorismu, motiv zůstává zatím nejasný. Více mohou vyšetřovatelům incidentu napovědět výslechy útočníka.

 

Zdroj: The Jerusalem Post

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace