Po výzvě filipínského prezidenta se dobrovolně přihlásily desítky lidí uvedené na jeho ,,drogovém" seznamu

Po výzvě filipínského prezidenta se dobrovolně přihlásily desítky lidí uvedené na jeho ,,drogovém&quote; seznamu
Autor: redakční databáze|Popisek: Filipínská vlajka
09 / 08 / 2016, 13:00

Desítky podezřelých z napojení na drogové gangy se podle místních médií zalekly, že je může potkat stejný osud jako drogové dealery.

Výzva filipínského prezidenta Rodriga Duterteho byla podle všeho úspěšná, stejně jako jeho nesmlouvavá protidrogová agenda. Ani ne 24 hodin po jeho výzvě, aby se přihlásili vysocí představitelé veřejného života, které veřejně vyjmenoval, a jež mají být napojeni na drogové obchody, se jich už desítky přihlásily.

Mnozí z nich se tak dobrovolně udali na policejních stanicích v pondělí, aby se vyhnuli tvrdým trestům a výhrůžkám ze strany filipínského prezidenta a vlády. Zřejmě obava, aby nedopadli jako stovky podezřelých drogových dealerů, které už byly mezitím zastřeleny policií, vykonala své.

Na policejní stanice se samo přišli přihlásit 27 starostů, 31 policistů různých hodností včetně jednoho plukovníka armády. Pokud by přišli jen o den později, vystavovali by se riziku, že je ,,všechny ozbrojené jednotky Filipín vypátrají", jak filipínský prezident předtím prohlásil. A to i navzdory stížnostem lidskoprávních organizací, které upozorňují na to, že podezřelí drogoví dealeři jsou zabíjeni policií bez soudu a možnosti se očistit před řádným soudem.

Duterte v rámci svého protidrogového tažení o víkendu vyjmenoval přes 150 představitelů veřejného života, kteří mají mít spojitost s drogovými obchody na Filipínách. Mezi nimi jsou mimo jiné bývalí politikové, vojáci, policejní generálové, soudci a mnozí další.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace