Pobřežní stráž v Itálii a Řecku: Jen za víkend zadrženo přes 4500 imigrantů z Afriky a Sýrie

Pobřežní stráž v Itálii a Řecku: Jen za víkend zadrženo přes 4500 imigrantů z Afriky a Sýrie
Autor: YouTube|Popisek: Ilustrační foto
03 / 05 / 2015, 19:30

Za jednu loď si pašeráci účtují až 2,2 milionu korun.

Italská a řecká pobřežní stráž oznámila, že za tento víkend zadržela kolem 4500 uprchlíků ze severní Afriky, především z Libye, ale i Sýrie a dalších zemí.

Imigranti opět použili desítky člunů, které patří pašerákům. Část uprchlíků skončila na ostrově Lampedusa, větší část míří na Sicílii. Do nedělního poledne pomohla řecká stráž v Egejském moři 530 uprchlíkům ze Sýrie, Afgánistánu a Somálska dostat se na ostrovy Lesbos, Farmakonisi, Samos, Kos a Chios. Zdroj:zpravy.idnes.cz

Za první tři měsíce se ztrojnásobil počet ilegálních imigrantů, kteří se dostali na řecké ostrovy.

Zdroj YouTube, SoloVelaNet

Zdroj YouTube, euronews (in Italiano) 

Za zvýšený příliv uprchlíků může politická nestabilita v Libyi a především pašerácké gangy, které "pomáhají" imigrantům v plavbě na jih Evropy. Podle médií požadují pašeráci za každé plavidlo 80 tisíc EUR (téměř 2,2 milionu korun). 

Loni se do Itálie po moři dostal rekordní počet imigrantů, více než 170 tisíc. Ředitel evropské agentury Frontex už v březnu varoval: "Počet nelegálních uprchlíků, kteří letos přes Středozemní moře zamíří z Libye do Itálie, se může vyšplhat na 500 tisíc až jeden milion...Musíme být připraveni čelit ještě mnohem obtížnější situaci než loni." (zdroj: ansa.it)

V našem článku "EU chce kvóty pro uprchlíky pro členské země. ČR možná bude muset přijmout víc imigrantů" jsme uvedli:

"Evropský parlament vyzývá členské státy EU, aby více přispívaly do stávajících systémů přesídlování," uvádí se v rezoluci, která požaduje po evropských zemích rovněž urychlení azylového procesu, což by umožnilo udělit azyl většímu počtu žadatelů. (Zdroj: ČTK)

Podívejte se na video italské pobřežní stráže (zdroj YouTube, Guardia Costiera)

Zdroj: elperiodico.com

Psali jsme také:

V Maďarsku žádný trest smrti nebude, nebo...Média a EU se pustila do maďarského premiéra

Itálie hlásí až dva tisíce utečenců denně. Papež žádá o pomoc s uprchlíky

Budou mít uprchlíci v Česku nová práva? Ochránci lidských práv chtějí ještě víc

Letos bude v Itálii až milion imigrantů. Kolik z nich bude islámských teroristů?

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu! 

Islámská hrozba mění svět

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace