Počet běženců v Německu překročí magickou hranici jednoho milionu. Stupňují se i útoky proti uprchlíkům.

Počet běženců v Německu překročí magickou hranici jednoho milionu. Stupňují se i útoky proti uprchlíkům.
Autor fotografie: YouTube/screenshot
08 / 12 / 2015, 16:45

Za prvních jedenáct měsíců letošního roku bylo v Německu zaregistrováno celkem 965,000 žadatelů o azyl, uvedl ministr vnitra Thomas de Maiziere.

Za listopad to bylo přitom přes 206.000 nově příchozích uprchlíků. V posledních dnech údajně tempo přílivu uprchlíků pokleslo na 2 až 3000 denně oproti předchozím až 8000. Informaci zveřejnil server RT.

V Německu dvojnásobně vzrostl počet útoků proti uprchlíkům. Žhářství, bombové útoky i přepadení

Podle německého ministerstva vnitra už bylo letos spácháno více než 490 útoků na uprchlické ubytovny a tábory. Při posledním žhářském útoku bylo zraněno nejméně 10 lidí, včetně dvouměsíčního kojence. Uprchlíci se nadýchali kouře, když prozatím neznámý pachatel podpálil v pondělí kolem třetí hodiny ranní ubytovnu v Altenburgu ve východním Německu. V budově bylo ubytováno 70 uprchlíků ze Sýrie, Afghánistánu a Somálska.

Policie zahájila vyšetřování nicméně uvedla, že zatím "nebylo potvrzeno, že se jedná o útok s xenofobním motivem". Škoda byla odhadnuta na 20.000 eur.  Němečtí politici mezitím útok odsoudili, protože měl s vysokou pravděpodobností "xenofobní podtext."

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace