Počet běženců v Německu překročí magickou hranici jednoho milionu. Stupňují se i útoky proti uprchlíkům.

Počet běženců v Německu překročí magickou hranici jednoho milionu. Stupňují se i útoky proti uprchlíkům.
Autor fotografie: YouTube/screenshot
08 / 12 / 2015, 16:45

Za prvních jedenáct měsíců letošního roku bylo v Německu zaregistrováno celkem 965,000 žadatelů o azyl, uvedl ministr vnitra Thomas de Maiziere.

Za listopad to bylo přitom přes 206.000 nově příchozích uprchlíků. V posledních dnech údajně tempo přílivu uprchlíků pokleslo na 2 až 3000 denně oproti předchozím až 8000. Informaci zveřejnil server RT.

V Německu dvojnásobně vzrostl počet útoků proti uprchlíkům. Žhářství, bombové útoky i přepadení

Podle německého ministerstva vnitra už bylo letos spácháno více než 490 útoků na uprchlické ubytovny a tábory. Při posledním žhářském útoku bylo zraněno nejméně 10 lidí, včetně dvouměsíčního kojence. Uprchlíci se nadýchali kouře, když prozatím neznámý pachatel podpálil v pondělí kolem třetí hodiny ranní ubytovnu v Altenburgu ve východním Německu. V budově bylo ubytováno 70 uprchlíků ze Sýrie, Afghánistánu a Somálska.

Policie zahájila vyšetřování nicméně uvedla, že zatím "nebylo potvrzeno, že se jedná o útok s xenofobním motivem". Škoda byla odhadnuta na 20.000 eur.  Němečtí politici mezitím útok odsoudili, protože měl s vysokou pravděpodobností "xenofobní podtext."

 

 

Tagy článku