Počet muslimských studentů v mém městě je problém. Za tento výrok stane francouzský starosta u soudu

Počet muslimských studentů v mém městě je problém. Za tento výrok stane francouzský starosta u soudu
Autor: Flickr.com|Popisek: muslimové
23 / 12 / 2016, 20:30

Francouzského starostu města Beziers Roberta Ménarda již brzy čeká soud. Z jakého důvodu? Prohlásil, že počet muslimských studentů v jedné škole v centru města Beziers tvoří z více než 90% muslimové.

,,V jedné třídě v centru mého města je 91% dětí muslimů. To je zjevně problém. Existují limity tolerance," prohlásil 5. září Ménard.

Starosta měl také nechat vylepiit antiimigrantské plakáty a volat po referendu, které by souhlasilo či nesouhlasilo s příchodem nových migrantů do Beziers.

Za výroky, jež vzbudily pozitivní i negativní reakce, čeká každopádně starostu soud, který jej obvinil z podněcování k nenávisti a diskriminace. Ménard toto obvinění rezolutně odmítá a řekl, že jen pojmenoval reálnou situaci, jaká panuje ve městě, kde je starostou. Podle něho je to fakt a ne nějaké hodnotové stanovisko, které by mělo někoho diskriminovat či urazit.

Ménard se naopak domnívá, že obvinění může souviset s faktem, že je spojencem Národní fronty Marine Le Penové. Soud s Menardem je naplánován na březen příštího roku.

 

Zdroj: france24.com 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace