Počet muslimů v britských věznicích neustále roste

Počet muslimů v britských věznicích neustále roste
17 / 11 / 2016, 11:15

Počet muslimských vězňů v britských věznicích se v průběhu posledních 10 let zdvojnásobil, uvádí se to ve studii, která byla zveřejněna ve středu. Hrozí konflikty mezi muslimskými a nemuslimskými vězni.

V otevřeném dopise adresovaném premiérce Therese May napsal opoziční labouristický poslanec David Lammy: "Počet muslimů v našich věznicích se v posledním desetiletí téměř zdvojnásobil....Musíme se pokusit pochopit, proč jsou příslušníci některých etnických menšin s větší pravděpodobností odsuzováni k trestům odnětí svobody než bílí obžalovaní." Zdroj: aa.com.tr

Británie má problém s islámistickými vězni. Hrozí radikalizace dalších vězňů

V březnu jeden ze známých advokátů varoval, že vězeňská služba Velká Británie je na pokraji zhroucení kvůli náboženské šikaně. Advokát Rupert Pardoe tvrdí, že „panuje názor, že vězeňské úřady ztratily kontrolu".

Skupiny nemuslimských vězňů podle serveru dailymail.co.uk spustily kampaň nazvanou „Death Before Dishonour" (DBD), česky "Raději smrt než zostuzení". Tyto nové skupiny mají chránit ty vězně, kteří nevěří v islám, před útoky. Napětí vře zejména ve věznicích s maximální ostrahou. Zdroj: eurozpravy.cz

Podle nejmenovaného zdroje se už „uskutečnily bezpečnostní instruktáže varující před těmito nově zřízenými organizacemi". „Existují vážné obavy s tolika stovkami, ne-li tisíci, vyznavači islámu ve věznicích. V mnoha našich věznicích již panuje obrovské napětí mezi muslimskými a nemuslimskými vězni. Je zřejmé, že existují vážné obavy, že by tato skupina mohla expandovat a že by se konflikt mohl vymknout veškeré kontrole," uvedl zdroj.

Mnozí z těch, kteří tvoří tento gang, patří mezi ty nejnebezpečnější zločince v zemi. Často jde o lidi obviněné z vražd nebo ze závažné trestné činnosti. Část z nich byla odsouzena na doživotí. Podle zpráv je jeden z pěti vězňů ve výkonu trestu ve věznicích zvýšenou ostrahou v Británii muslim.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace