Počet muslimů v USA raketově roste. Díky Obamovi

Počet muslimů v USA raketově roste. Díky Obamovi
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Elvert Barnes|Popisek: No God Except Allah, White House.WDC,17 April 2013
08 / 10 / 2016, 12:30

"Proč nám americká vláda nutí náboženskou a kulturní rozmanitost v naší zemi?" ptá se americký právník.

Podle údajů amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost, vzrostl počet povolení k trvalému pobytu, tzv. "zelených karet", vydaných muslimům, za Obamovy vlády o neuvěřitelných 29 procent, což je trend, který by mohl způsobit "populační explozi", uvádí americký list washingtonexaminer.com

Analýzou údajů o imigraci do USA za vlády prezidenta Obamy bylo zjištěno, že v roce 2014 bylo vydáno imigrantům z muslimských zemí o 18 procent zelených karet víc než před jeho zvolením. Muslimští přistěhovalci obdrželi 178.403 zelených karet z celkového počtu jednoho milionu distribuovaných v roce 2014. Pokud by se započetli i přistěhovalci z Indie, kde je islám sice ne dominantní, ale významné náboženství, potom se procento zelených karet pro muslimy zvýší na 24 procent.  

Spojené státy také počítají s tím, že v příštím fiskálním roce přijmou dalších až 130.000 uprchlíků z celého světa, což bude téměř třetinový nárůst proti letošku. Během 12 měsíců do letošního 30. září měl Washington v plánu přijmout na americkém území 85.000 uprchlíků, mezi nimiž bylo i 10.000 Syřanů. Příští fiskální rok tedy vzroste celkový počet o 25.000. 

Obamova snaha o zvýšení počtu běženců přicházejících do USA ze Sýrie a dalších blízkovýchodních zemí narazila na odpor republikánů v čele s jejich prezidentským kandidátem Trumpem. Republikánští zákonodárci dokonce ve Sněmovně reprezentantů už loni prosadili návrh normy pozastavující přijímání imigrantů kvůli obavám z možných teroristických útoků, Senátem však tento návrh neprošel.

Trump slíbil, že v případě jeho vítězství přestane Washington uprchlíky z muslimských zemí přijímat. Naopak Hillary Clintonová se nechala slyšet, že tyto počty ještě zdvojnásobí. Předpokládá, že USA přijmou až 200.000 uprchlíků (zdroj: breitbart.com)

Nárůst imigrantů ze zemí, které jsou sponzory nebo přímými podporovateli teroristů a terorismu je podle analýzy ministerstva pro vnitřní bezpečnost extrémně vysoký. 

"Proč nám americká vláda nutí náboženskou a kulturní rozmanitost v naší zemi? Znamená to, že historie našeho národa má nějaký deficit? Nevidím důvod, proč se má měnit demografická struktura USA tak dramatickým způsobem," zkritizoval přistěhovaleckou politiku Obamovy vlády Ian M. Smith z Immigration Reform Law Institute, advokátní firmy, která se v USA věnuje výhradně ochraně práv a zájmů Američanů v záležitostem souvisejících s přistěhovalectvím.

S poukazem na země, jako je třeba Francie, kde jsou silné muslimské enklávy, dodal: "Jakmile dosáhne počet muslimů ve Spojených státech kritického množství, budeme mít také no-go zóny, jako je vidíme ve Francii? Budeme svědky toho, jak gangy znásilňují ženy, jako to vidíme v Anglii?"

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Elvert Barnes

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace