Počet zadržených ilegálních imigrantů v ČR stoupá. Policie už zajistila téměř 3000 osob.

Počet zadržených ilegálních imigrantů v ČR stoupá. Policie už zajistila téměř 3000 osob.
24 / 09 / 2015, 08:45

Za 24 hodin bylo zajištěno 29 uprchlíků, z toho bylo 23 Syřanů. Ministerstvo vnitra chce otevřít dalších deset zařízení.

Kapacity detenčních zařízení k půlnoci z 23. na 24. září 2015:

Bělá pod Bezdězem: míst celkem/obsazeno: 700/473
Zastávka u Brna: míst celkem/obsazeno: 216/121
Vyšní Lhoty: míst celkem/obsazeno: 452/234

85 procent uprchlíků jsou muži a z celkového počtu 812 mužů umístěných v uprchlických zařízeních je 734 mužů starších 14let. (Zdroj: Správa uprchlických zařízení)

Počty zajištěných osob: 

od začátku opatření, tj. od 17. června 2015, policie do půlnoci z 23. na 24. září 2015 zajistila celkem 2927 osob. Z toho policie 23. září 2015 zajistila 29 osob (23 Syřanů, 5 Iráčanů, 1 z Kamerunu).

Podle informací serveru tyden.cz plánuje ministerstvo vnitra otevřít letos šest a v dalším roce další čtyři zařízení s kapacitou kolem 1200 ubytovaných a "jsou ve hře například zrušené věznice či budovy, které již někdy v minulosti podobnému účelu sloužily. K tomuto kroku už totiž ministerstvo přistoupilo třeba u Vyšních Lhot nebo Balkové na Plzeňsku. Utečenci by se tak mohli vrátit například do Stráže pod Ralskem, Kašavy ve Zlínském kraji, Zbýšova v Jihomoravském kraji, Červeného Újezdu na Teplicku či Seče na Chrudimsku."

© 2015 Ministerstvo vnitra České republiky.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace