Počet zadržených nelegálních běženců neustále roste

Počet zadržených nelegálních běženců neustále roste
Autor: YouTube|Popisek: Utečenci v Miláně
22 / 06 / 2015, 09:30

Od minulého čtvrtka zadržela cizinecká policie již 52 imigrantů.

Na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny minulý čtvrtek řekl ministr vnitra, že ČR posílila kvůli uprchlíkům kontroly ve vlacích z Maďarska a na některých vybraných silnicích v příhraničí.

Česká republika není pro uprchlíky cílovou destinací, pokouší se pouze přejet do Německa a dál do západní Evropy. Humanitární organizace upozorňují především na katastrofickou situaci tisíců běženců ve francouzském Calais.

Policisté jen během víkendu na jihu Moravy zadrželi čtrnáct běženců. Při noční revizi vlaků v Břeclavi našli dvanáctku cizinců bez dokladů, kteří pocházeli ze Sýrie, Afghánistánu a Gambie. Dalšího Afghánce policisté zadrželi také v sobotu v autobusu z Rakouska, v pořadí čtrnáctý uprchlík (Syřan) jel vlakem. Zdroj: Česká televize

"Hranici nestřežíme, střežíme vstupy do ČR na určité vzdálenosti od hraniční čáry tak, abychom neporušovali schengenská pravidla. Jde o kontrolu neoprávněného pobytu na území České republiky, a všechna opatření se provádějí ve vnitrozemí," prohlásil Tomáš Haišman, ředitel odboru azylové a migrační politiky na ministerstvu vnitra. "Frekventované jsou mezinárodní rychlíky směřující z Vídně nebo Budapešti do Berlína. Na cestu přes Česko se zatím vydávají jen jednotlivci, zdá se, že zkoušejí, zda cesta vyjde, nebo nevyjde."

Kvůli hromadícím se uprchlíkům už kontrolují své hranice Francie, Švýcarsko a Rakousko. Vídeň přestala udělovat azyl, dokud země jako Česko, Polsko či Slovensko budou odmítat přebírání uprchlíků z Řecka a Itálie podle kvót navržených Evropskou komisí. Na jejich přijetí tlačí zejména bohaté země Evropské unie jako Francie, Německo či Itálie.

Zdroj: Česká televize

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace