Pochod za mier a proti NATO, v Berlíne

Pochod za mier a proti NATO, v Berlíne
Autor: Screenshot/Youtube
11 / 10 / 2016, 07:00

TIsíce demonštrantov vyšli v Berlíne cez víkend do ulíc.

V Berlíne sa počas víkendu odohrali protesty proti rastúcej militarizácie nemeckej politiky a konfrontácie NATO s Ruskom cez vojnu v Sýrii.

Presný počet protestujúcich nieje známy, nemecká polícia odhadla tento počet na 5000, organizátori však tvrdia že všetkých demonštrantov bolo medzi 6 až 8 000.

Protestujúci sa snažili dať najavo svoj nesúhlas s nemeckou zahraničnou politikou, tá sa podla nich začína dosť militarizovať. Demonštranti taktiež žiadajú stiahnutie nemeckých vojakov zo zahraničných misii, a zastaviť predaj zbraní do cudzích štátov.

Demonštrant Reiner Braun, pre televíziu RuptlyTv, vyhlásil:

,,Poďme sa vrátiť k politike spolupráce, dialógu a rokovaní, budeme potrebovať túto politiku, a to nielen v Sýrii ale a na Ukrajine, ale na celom svete, v mnohých krajinách.''

Zdroj: Rt.com, Ruptly TV

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace