Podcast SM: Aleš Špidla o kybernetické bezpečnosti - lidem je třeba zatřepat hlavou

Podcast SM: Aleš Špidla o kybernetické bezpečnosti - lidem je třeba zatřepat hlavou
Autor: foto: redakce|Popisek: Aleš Špidla, Jakub Samek
15 / 07 / 2021, 12:00

Technologie prostupují naším životem stále intenzivněji, aniž bychom si to někdy uvědomovali, a stáváme se na nich stále závislejší. To je trend, s nímž lze nesouhlasit, ale to je tak vše, co se proti tomu dá dělat. "Kyberprostor jsme si vytvořili s nějakou bohulibou myšlenkou, abychom mohli sdílet informace, abychom se dokázali vzdělávat, abychom si mohli hrát. Najdete tam úplně všechno, informace o všem. Najdete tam sex, najdete tam cokoli, co potřebujete. No. Ale zapomněli jsme na jeho zranitelnost," říká Aleš Špidla v rozhovoru.

Ing. Aleš Špidla je pedagogem Cevro Institutu zabývajícím se kybernetickou bezpečností a ochranou informací, prezidentem profesního sdružení ČIMIB (Český institut manažerů informační bezpečnosti), člověkem s bohatými zkušenostmi v tomto oboru. Povídali jsme si o povědomí obyvatel České republiky o rizicích v kyberprostoru a jeho vývoji. A nejen obyvatel, ale také firem a institucí.

video: youtube

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace