Podcast SM: David Bohbot o probíhající krizi v Izraeli - nesmíme ukázat slabost

Podcast SM: David Bohbot o probíhající krizi v Izraeli - nesmíme ukázat slabost
Autor: foto: redakce|Popisek: David Bohbot a Jakub Samek
20 / 05 / 2021, 14:00

Do Podcastu Security Magazínu jsme pozvali Davida Bohbota, izraelského bezpečnostního experta a bývalého příslušníka IDF, který od 90. let žije v České republice. Proč došlo k eskalaci konfliktu v Izraeli, co je cílem teroristů a jak jim může Izrael efektivně čelit?

Rakety se navzdory obecné představě do uzavřeného Pásma Gazy nepašují, říká David Bohbot. Teroristé získali schopnost je vyrábět. Izrael má dnes silnou pozici i na mezinárodním poli, ale v konečném důsledku musí spoléhat sám na sebe. Významným prostředkem obrany je fyzická likvidace teroristů vycvičených v ovládání zbraní, protože těch nemá Hamás a další aktéři nevyčerpatelnou zásobu. Izrael nesmí ukázat slabost. Pro dlouhodobé mírové řešení nemá ve změti uskupení palestinských Arabů spolehlivého partnera. A problémy čekají i Evropu. David Bohbot ale naprosto nesouhlasí s tím, že by bylo "pozdě", jak mnozí říkají...

 video: youtube

 Spotify

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace