Poděkování deníku SME za nové čtenáře

Poděkování deníku SME za nové čtenáře
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: security magazín
22 / 04 / 2016, 15:15

Deník SME rozjel likvidační kampaň proti alternativním menším serverům, která se příliš nezdařila.

Deník SME spustil kampaň za účelem likvidace alternativních serverů a webů. Dal si i práci s vypracováním ,,blacklistu" tzv. konspiračních webů a doporučuje firmám, aby na nich v žádném případě neinzerovaly. Na jednom místě  figuruje i server securitymagazin.cz. Co to ale znamená ve skutečnosti? SME se bojí alternativních serverů, které jim dál a dál berou čtenáře, kteří se odklánějí od mainstreamových (i printových) médií, a jsou ,,lační" takových informací, která tam nenajdou, a jež tedy nepodléhají ideologicky jednostranným představám velkých mediálních domů.

SME si svou situaci evidentně uvědomuje, a proto přešlo do protiútoku. Ten se ovšem příliš nezdařil, protože i negativní reklama je reklamou, nebo se z ní posléze pozitivní reklama stane. Nárůst čtenářů alternativních serverů, jako je i securitymagazin.cz, dokazuje, že i očerňující kampaň nemůže mít dlouhodobě negativní efekt na jejich čtenost. Ba naopak, přiláká ještě více čtenářů, kteří chtějí čerpat cíleně informace právě z alternativních webů. V žádném případě nevnímají tyto servery jako konspirační, ale jako nezávislé a alternativní. Alternativní k mainstreamu.

Je to právě SME, které konspiruje proti ostatním, aby je umlčela a čtenáři za každou cenu ,,drželi basu" s jejich politickou linií. Čtenáři však nejsou ovce, přirozeně je zajímá i ,,druhá strana mince". Takže nezbývá než poděkovat deníku SME za pozitivní reklamu a další čtenáře.

Tagy článku