Podivné hrátky českého prezidenta a ministrů vnitra a zahraničí pokračují

Podivné hrátky českého prezidenta a ministrů vnitra a zahraničí pokračují
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
24 / 10 / 2014, 19:45

24.10.2014 / Karty, se kterými se hraje, jsou údajné více, než dvě stovky ukrajinských žadatelů o návrat do České republiky u kterých není tak docela jasné kolik z nich má český původ a proč své žádosti neformulovali, když se jich dříve ptali novináři i zástupci ministerstva zahraničí.

Také se nemůžete zbavit dojmu, že tady něco smrdí? Prezident prý dostal žádost víc než dvou stovek Ukrajinců s českými kořeny o přijetí v České republice. Kdyby byl pro věc tak zapálen, jak předstírá, jednal by přece okamžitě s ministerstvem zahraničí o ověření hodnověrnosti seznamu, a intervenoval u předsedy vlády i ministra vnitra, aby začali případně připravovat podmínky pro případné přijetí bývalých krajanů nebo spíš jejich potomků, pokud se ukáže, že seznam opravdu zahrnuje občany s českými kořeny, kteří mají opravdu zájem nechat své majetky na Ukrajině, kde jsou dnes prakticky neprodejné a přijet do České republiky.

Místo toho prezident slavnostně oznámil, že zhruba za čtrnáct dní předá žádost oněch více než dvou lidí toužících údajně přijet do České republiky ministru vnitra. Proč ta prodleva? Emailem by to bylo hned, poštou za dva dny. Jde tady skutečně o záchranu lidí? A co si o té prodlevě asi myslí ti, kteří čekají na českou pomoc, pokud na ni opravdu čekají?

Ministr vnitra tedy po čtrnácti dnech slavnostně přijel na zámek do Lán, konečně si přebral seznam a slavnostně oznámil, že ho předá k prošetření orgánům ministerstva zahraničí. Opravdu tam ministr vnitra musel fungovat jako poslíček, nešlo předat věc rovnou o dva týdny dřív? A co si o tomhle dalším kroku pomyslí ti, kteří prý touží odjet do České republiky a každý další den na Ukrajině pro ně tedy musí být, jako kdyby seděli na horké plotně?

A podivné hrátky kolem Ukrajinců s českými kořeny pokračují dál stejně absurdně, jako začaly.
Prezident Zeman rozehrál boj proti zástupcům české ambasády. Vyčítá jim, že s potomky našich krajanů jednali špatně. Ale znovu. Prezident o tom nejedná s ministerstvem zahraničí, do jehož kompetence problém patří. Opět si vybral za poslíčka ministra vnitra, který problém na rozdíl od ministra zahraničí řešit není schopen, protože není v jeho kompetenci. Alespoň to dnes prozradila oficiální tisková zpráva MV s názvem "Komentář Ministerstva vnitra k podkladům od prezidenta Miloše Zemana" a zní takto:

"Ministerstvo vnitra obdrželo od prezidenta Miloše Zemana podklady, které by mohly svědčit o spáchání trestných činů zástupci České republiky na Ukrajině. Podklady jsme předali inspekci Ministerstva zahraničních věcí k prošetření. Do doby, než informace prošetří inspekce MZV, nebude Ministerstvo vnitra ve věci konat žádné další kroky."

Věří ještě někdo, že jde o osud těch víc než dvouset lidí spíš, než o mocenský boj prezidenta s ministrem zahraničí, kterému jako pošťák sekunduje ministr vnitra?

Psali jsme také:

Skrytá rizika Asociační dohody mezi EU a Ukrajinou

Jak vypadá válka na Ukrajině v přímém přenosu?

OSN: na Ukrajině již bylo zabito nejméně 3660 lidí

Ukrajinská fronta: strany stahují děla a zároveň chystají novou ofenzivu

Ukrajinská revoluce po půl roce: vztek, zklamání, bída, smrt a beznaděj

Návrat volyňských Čechů do vlasti – mediální bublina splaskla

Nové kolo války na Ukrajině přivede do ČR tisíce imigrantů - včetně pravicových extrémistů

Migrace cizinců do ČR: klid před bouří nebo nejsme zemí zaslíbenou?

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace