Nepochopitelná vražda, která možná zabrání Brexitu: Kdo je muž, který vzal osud EU do vlastních rukou? Podivuhodné "náhody" v pravou chvíli
Publicista Jan Mařenka se na serveru euportal.parlamentnilisty.cz zamýšlí nad tím, zda může být náhoda, že se střílelo na třech různých místech těsně před třemi různými volbami, a klade otázky, které hlavní média a jejich majitelé nikdy nepřipustí. V článku uvádí mj:
"Mladá matka dvou dětí Jo Coxová, typická "sluníčkářská" aktivistka, měla před sebou skvělou politickou kariéru v socialistické straně (Labour Party). Oddaně bojovala za Evropskou unii a její multikulturní ideály. Vášnivé "pochopení pro uprchlíky", které se stalo hlavním tématem kampaně, neznalo bez hranic. Velká Británie se po její smrti ponořila do svého "mourning", tryzny, která nyní dominuje nad vším.
K vraždě došlo v době, kdy podle všech průzkumů veřejného mínění získali jasnou převahu zastánci Brexitu, tedy odchodu Velké Británie z EU. Její načasování bylo z tohoto hlediska přímo "mistrovské". Týden je příliš krátká doba, na napravování škod. Propagátoři Brexitu zůstali zcela paralyzováni. Ze slova Brexit se stalo takřka sprosté slovo - a je velmi pravděpodobné, že to ještě minimálně týden vydrží. Britové jdou k urnám za pár dní - ve čtvrtek 23. června..."
"....Je opravdu jen náhoda, že v krátkém sledu třikrát za sebou došlo k takřka totožné situaci, která zásadním způsobem ovlivnila (a ještě ovlivní) výsledek klíčových, potenciálně převratných, voleb ve třech různých zemích? Že vždy přinese "ránu do vazu" politickému proudu, který chce prosadit zasádní změny? Že vždy posílí vládnoucí establishment a destruuje či minimálně na chvíli zbrzdí "voličskou revoluci"?
Těsně před volbou prezidenta v jinak tradičně klidném nenásilnickém Rakousku, po nepochopitelné střelbě na parkovišti, kde byli tři mrtví a deset zraněných, se na poslední chvíli "posunulo" veřejné mínění v neprospěch jasného favorita Norberta Hofera, odpůrce migrantské invaze a Evropské unie, tak zásadně, že vyhrával jen těsně. Následné korespondenční hlasy (pravděpodobně zmanipulované, jak ukazuje i aktuální výrok Ústavního soudu) pak způsobily, že v celkovém součtu prohrál.
Masakr 49 lidí v americkém Orlandu "náhodou" koinciduje s oznámením vítězství Hillary Clintonové v prezidentských primárkách - a zahájení její kampaně proti Donaldu Trumpovi. Již nyní se mediální propaganda ovládaná establishmentem snaží posunout problém od nábožensky motivovaného teroristického činu islamisty (džihád) k otázce zákazu či výraznému omezení práva vlastnit zbraň. Hillary Clintonová je spolu s prezidentem Obamou samozřejmě pro odzbrojení Američanů, Donald Trump prohlašuje, že nic takového nepřipustí."
Celý článek zde.