Podle amerického ministra spravedlnosti Sessionse je Guantánamo ,,fajn místo" pro podezřelé teroristy

Podle amerického ministra spravedlnosti Sessionse je Guantánamo ,,fajn místo&quote; pro podezřelé teroristy
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Jeff Sessions
14 / 03 / 2017, 16:00

Americký ministr spravedlnosti prohlásil, že Guantánamo je pro podezřelé teroristy vhodným a ,,velmi pěkným místem".

Jeff Sessions nemá žádné výčitky posílat podezřelé teroristy do věznice v Guantánamu. Podle něho je to ,,fajn místo", které se pro ně hodí.

,,Byl jsem zde několikrát ještě jako senátor a myslím si, že je to velmi pěkné místo na držení těchto nebezpečných kriminálníků," prohlásil ministr spravedlnosti, který čelí nařčení, že se během předvolební kampaně dvakrát sešel s ruským velvyslancem v USA.

,,Investovali jsme hodně peněz, abychom toto zařízení upravili. Jsem toho názoru, že nyní je to naprosto přijatelné místo. Myslím si, že dřívější kritika podmínek v Guantánamu byla značně přehnaná," uvedl dále Sessions.

Ten také řekl, že v zařízení je teď na rozdíl od minulosti velmi mnoho místa pro další skupiny podezřelých z terorismu. Ministr spravedlnosti bude Donaldu Trumpovi v nejbližších dnech radit, aby poslal ,,novou várku" podezřelých na Guantánamo.

Podle Sessionse nehodlá ani on, ani prezident Trump v nejbližších letech toto zařízení zavřít, jak se o tom ještě za prezidenta Baracka Obamy uvažovalo. Bývalý prezident dal veřejný slib, že kontroverzní věznici uzavře, což však nesplnil a stal se terčem kritiky, že své slovo porušil.

 

psali jsme:

Americký Ministr spravedlnosti Sessions se loni během kampaně dvakrát sešel s ruským velvyslancem. Demokraté volají po jeho sesazení

 

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku