Podle amerického ministra spravedlnosti Sessionse je Guantánamo ,,fajn místo" pro podezřelé teroristy

Podle amerického ministra spravedlnosti Sessionse je Guantánamo ,,fajn místo&quote; pro podezřelé teroristy
Autor: flickr.com|Popisek: Jeff Sessions
14 / 03 / 2017, 16:00

Americký ministr spravedlnosti prohlásil, že Guantánamo je pro podezřelé teroristy vhodným a ,,velmi pěkným místem".

Jeff Sessions nemá žádné výčitky posílat podezřelé teroristy do věznice v Guantánamu. Podle něho je to ,,fajn místo", které se pro ně hodí.

,,Byl jsem zde několikrát ještě jako senátor a myslím si, že je to velmi pěkné místo na držení těchto nebezpečných kriminálníků," prohlásil ministr spravedlnosti, který čelí nařčení, že se během předvolební kampaně dvakrát sešel s ruským velvyslancem v USA.

,,Investovali jsme hodně peněz, abychom toto zařízení upravili. Jsem toho názoru, že nyní je to naprosto přijatelné místo. Myslím si, že dřívější kritika podmínek v Guantánamu byla značně přehnaná," uvedl dále Sessions.

Ten také řekl, že v zařízení je teď na rozdíl od minulosti velmi mnoho místa pro další skupiny podezřelých z terorismu. Ministr spravedlnosti bude Donaldu Trumpovi v nejbližších dnech radit, aby poslal ,,novou várku" podezřelých na Guantánamo.

Podle Sessionse nehodlá ani on, ani prezident Trump v nejbližších letech toto zařízení zavřít, jak se o tom ještě za prezidenta Baracka Obamy uvažovalo. Bývalý prezident dal veřejný slib, že kontroverzní věznici uzavře, což však nesplnil a stal se terčem kritiky, že své slovo porušil.

 

psali jsme:

Americký Ministr spravedlnosti Sessions se loni během kampaně dvakrát sešel s ruským velvyslancem. Demokraté volají po jeho sesazení

 

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace