Podle Lékařů bez hranic nechal nemocnice bombardovat Asad

Podle Lékařů bez hranic nechal nemocnice bombardovat Asad
Popisek: Je Asad odpovědný za tyto válečné zločiny?
18 / 02 / 2016, 12:30

Organizace Lékaři bez hranic (MSF) stojí za pondělními nálety v severní Sýrii vládní vojska. Rakety zasáhly nemocnice a školská zařízení, zemřelo 50 lidí a zhruba 40 tisíc obyvatel regionu je nyní bez lékařské péče.

Zprávy o pondělním bombardování jsou stále dost zmatené. Některé zdroje hovoří o zasažení celkem čtyř nemocničních zařízení, jiné jen o dvou, počet mrtvých se také pohybuje mezi 25 až 50. Zasažená škola údajně sloužila jako přístřeší pro lidi bez domova. Ještě větší nejasnosti ale panují okolo toho, kdo a proč na tyto cíle zaútočil. Turecko hned v pondělí ústy svého ministerského předsedy obvinilo Rusko. Moskva se ale důrazně ohradila proti spojování svých vojenských aktivit v Sýrii s válečnými zločiny toho typu.

Podle MSF to ale byly provládní síly. "Muselo to být úmyslné a pravděpodobně to provedla syrská vládní koalice, která převážně působí v regionu," uvedla organizace MSF. Lékaři bez hranic již v sobotu obvinili prezidenta Bašára Asada z útoku na jednu nemocnici.

 "Útoky na civilisty a nemocnice musí skončit. Podobné útoky se nesmí stát běžnou věcí," říká prezidentka MSF Joanne Liu.

Boje v Sýrii pokračují, ačkoli do konce týdne mělo být uzavřeno příměří. Ze země stále odcházejí statisíce lidí, kteří prchají jak před občanskou válkou, tak před hrůzami teroristické organizace Islámský stát.

Zdroj: CNN

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace