Podle Merkelové provází koaliční jednání ještě vážné spory

Podle Merkelové provází koaliční jednání ještě vážné spory
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Angela Merkelová
03 / 02 / 2018, 08:00

Rozhovory v Německu o vládní koalici mezi konzervativci a sociálními demokraty provázejí stále ještě vážné spory, připustila v pátek kancléřka Angela Merkelová. Informovala o tom agentura AFP.

"Existuje stále ještě řada vážných rozporů," řekla politička z CDU/CSU. "Stále máme před sebou hodně práce," dodala před novináři. "Doufám, že uspějeme, ale problémy ještě nejsou vyřešeny," pokračovala.

Předseda SPD Martin Schulz v pátek řekl, že vyjednávači obou stran by měli v koaličních rozhovorech pokračovat bez časového tlaku a jednat tak dlouho, jak to bude nutné.

Z dosavadních výsledků rozhovorů o pokračování velké koalice dnes Schulz pochválil pokrok v oblasti školství, do níž chce trojice stran v tomto volebním období investovat navíc šest miliard eur (151 miliard korun).

Merkelová zase hovořila o oblasti digitalizace, v níž chtějí strany směřovat k tomu, aby do roku 2025 byla celá spolková republika pokryta vysokorychlostním internetem.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.