Podle německých úřadů zemi potenciálně ohrožuje 2220 islamistů

Podle německých úřadů zemi potenciálně ohrožuje 2220 islamistů
18 / 08 / 2018, 14:00

Německá policie a kontrarozvědka odhadují, že Německo potenciálně ohrožuje 2220 radikálních islamistů. Jejich počet tak roste. Ještě v květnu úřady odhadovaly počet mužů a žen s "islamisticko-teroristickým" potenciálem na 1900 a loni na 1700, informovala dnes agentura DPA.

"Toto číslo ozřejmuje aktuální potenciál ohrožení," řekl DPA šéf kontrarozvědky (BfV) Hans-Georg Maassen. "Bezpečnostní úřady věnují zvláštní pozornost pozorování tohoto okruhu osob," dodal Maassen. Nárůst počtu potenciálně nebezpečných islamistů vysvětluje tím, že pracovníkům kontrarozvědky se o radikální scéně podařilo získat více informací.

BfV poprvé zpracovala i podrobné informace o rodinných příslušnících stoupenců takzvaných salafistů, tedy radikálních islamistů, kterých je dohromady odhadem na 11.200. Nyní je například známo, že 38 procent salafistů je ve věku mezi 26 a 35 lety. Dalších 35 procent je starších a zhruba čtvrtina (27 procent) mladších. Pouze 12 procent islamistických radikálů tvoří ženy a osm procent jsou konvertité k islámu. Devadesát procent všech salafistů pochází z prostředí přistěhovalců.

Mezi osoby s "islamisticko-teroristickým" potenciálem policie řadí jak takzvané ohrožovatele, kteří by mohli kdykoli spáchat teroristický útok, tak i takzvané "relevantní osoby", které patří mezi extremisty a hrají například vůdčí roli nebo jsou v těsném kontaktu s ohrožovateli. Mezi sledovanými osobami jsou nejen lidé, kteří se zdržují na území Německa, ale ti, kteří vycestovali například do Iráku a Sýrie a k Německu mají vztah.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace