Podle Orbána je migrační krize v Evropě řízenou operací

Podle Orbána je migrační krize v Evropě řízenou operací
Popisek: Viktor Orbán
18 / 10 / 2017, 19:30

Migrační krize v Evropě je "řízenou operací" a migrační vlna není žádný náhodný fenomén. Podle agentury APA to dnes v Budapešti řekl maďarský premiér Viktor Orbán na úvod výročního fóra Strategie EU pro dunajský region.

"Existuje plán, který je zaměřený na vytvoření smíšených společností na evropském kontinentu," uvedl Orbán. Znovu přitom připsal tento záměr svému "úhlavnímu nepříteli", americkému miliardáři maďarského původu Georgi Sorosovi. Podle premiéra jde o "Sorosův plán" zásadní změny etnického a náboženského složení evropské populace.

Tato obvinění vycházejí z několika Sorosových článků vydaných v posledních letech, v nichž americký filantrop navrhoval, jak by se mohla Evropská unie s migrační vlnou vypořádat.

Tento plán nejvíce postihne podunajský region, varoval předseda maďarské vlády. Srovnal přitom nynější migrační krizi s někdejšími "srovnatelnými" událostmi, které se odehrály "před několika sty lety". "Nejprve jsou testovány hranice, pak se pošle spousta lidí do Evropy, pak přijdou konflikty, pak se nově příchozí stanou většinou, posilují se a organizují paralelní společnosti," prohlásil premiér.

"Už se to stalo a stane se to znovu. nemůžeme strkat hlavu do písku," zdůraznil Orbán. "My to ale nepřipustíme, budeme se bránit," prohlásil v této souvislosti s tím, že Maďarsko bylo v dějinách vždy "poslední baštou" proti takovýmto útokům.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace