Podle ruského analytika jsou Leopardy pro Armádu ČR ideálním řešením

Podle ruského analytika jsou Leopardy pro Armádu ČR ideálním řešením
Autor fotografie: US Army|Popisek: Ilustrační foto Leo 2A4
21 / 07 / 2016, 07:15

Ředitel moskevského Centra analýz strategií a technologií Ruslan Puchov je přesvědčen, že pro Armádu ČR bude případný nákup německých tanků výhodný. Tuto informaci přinesl ruský server Sputnik News.

„Nápad koupit německé tanky považuji za správný. Leopard je výborný tank. Pro ty, kteří neznají detaily, uvedu jeden příklad: americký tank Abrams má německý kanón, který používá tank Leopard 2. Tank Leopard, obzvlášť pokud není nabízen nový za šílené peníze, ale uskladněný a levnější — to je ideální řešení," řekl serveru Sputnik Puchov.

Podle jeho mínění je tank T-72 je zastaralý stroj.

Psali jsme: Leopardy pro Armádu ČR?

„Hluboká modernizace tanku T-72 se nazývá T-90. Proto ruská armáda přechází na Armatu," říká.

T-14 Armata armored tank

Tank Leopard 2A4 má vylepšenou věž, automatizovaný systém řízení palby, a v letech 1985-1992 bylo výrobeno 1075 kusů.

Zdroj: Sputnik News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.